Reklama

Reklama

Pracownie dla artystów do wynajęcia. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pracownie dla artystów do wynajęcia. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto oferuje 33 pracownie twórcze do wynajęcia. Najwięcej lokali do wynajęcia znajduje się w Śródmieściu – 19 lokali, najmniej na Górnej – 1 lokal, na Polesiu – 6 lokali oran na Bałutach – 7 lokali. W tym momencie na terenie Łodzi łącznie działają aktywnie 152 pracownie twórcze.

Reklama

Aby zdobyć pracownię kandydat musi spełnić następujące warunki: być aktywnie działającym twórcą, jego dochód w przeliczeniu na osobę nie może przekroczyć 250 proc. najniżej emerytury. Twórca może złożyć wniosek w Kancelarii UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 104 w każdym momencie – nabór jest ciągły. W ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku komisja podejmuje decyzję o przyznaniu lokalu. W skład komisji wchodzi dwóch przedstawicieli Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi, dwóch przedstawicieli Komisji Kultury Rady Miejskiej w Łodzi, jeden przedstawiciel Komisji Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej Rady Miejskiej w Łodzi, dwóch przedstawicieli środowisk artystycznych oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Łodzi zajmujący się sprawami gospodarowania lokalami użytkowymi.

-Chcę, aby artyści znajdowali w Łodzi przestrzeń dla swoich twórczych działań. W Łodzi mamy kilka bardzo znaczących w środowisku uczelni artystycznych: ASP im. Władysława Strzemińskiego, Akademię Muzyczną czy Szkołę Filmową. Chciałbym, aby ich absolwenci zostawali w naszym mieście, tu tworzyli i znajdowali dla siebie miejsce – mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi.

Wniosek o przydział pracowni twórczej powinien zawierać:

  • dane osobowe wnioskodawcy;
  • życiorys artystyczny z udokumentowanymi dokonaniami twórcy w ciągu ostatnich pięciu lat wraz z posiadanymi referencjami i rekomendacjami;
  • opis prowadzonej działalności twórczej;
  • oświadczenie o warunkach mieszkaniowych z podaniem tytułu prawnego do zajmowanego lokalu;
  • oświadczenie o dochodach przypadających na jednego członka gospodarstwa domowego uzyskanych w roku poprzedzającym złożenie wniosku;
  • oświadczenie o nie posiadaniu pracowni twórczej na terenie Polski;
  • wskazanie lokalu;
  • oświadczenie o wyborze Łodzi, jako miejsca życia i twórczości;
  • kopia dyplomu ukończenia uczelni artystycznej lub dokument przynależności do związków i stowarzyszeń twórczych lub kopia uprawnień do wykonywania zawodu, wydanych przez właściwy organ;
  • w przypadku twórców nieprofesjonalnych, rekomendacja środowiska twórczego oraz oświadczenie, że wykonywana działalność stanowi podstawowe źródło utrzymania.
Przy rozpatrywaniu wniosków Komisja bierze się pod uwagę zasługi w dziedzinie kultury i sztuki na rzecz Lodzi oraz współpracę z łódzkimi instytucjami kultury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy