Reklama

Reklama

Pracuj w Łodzi za min. 4 tys. zł brutto. Te oferty są dostępne od zaraz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Co słychać na łódzkim rynku pracy? Pod koniec lipca stopa bezrobocia dla Łodzi wyniosła 5,5 %, przy 4,9 % w skali kraju. Jakie możliwości mają osoby szukające zatrudnienia w Łodzi? Sprawdzaliśmy oferty dostępne od ręki za min. 4 tys. zł brutto miesięcznie.

Praca w Łodzi. Zaglądamy do statystyk PUP i Centralnej Bazy Ofert Pracy 

Regularnie monitorujemy sytuację na łódzkim rynku pracy. Zgodnie z informacjami uzyskanymi z PUP na 24 czerwca, liczba ogólnie zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła wówczas 19 974 osób. Wg tych danych stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,1%, a w Łodzi ustaliła się na poziomie 5,8%.

Wg stanu na 9 września 2022 roku, w Łodzi zarejestrowane były 18 522 osoby bezrobotne. Stopa bezrobocia na koniec lipca w Łodzi wyniosła 5,5 %, a dla Polski 4,9%. 

Na koniec sierpnia do Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi spłynęło 3 187 oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcowi. 

W Centralnej Bazie Ofert Pracy na 15 września 2022 roku w Łodzi dostępnych jest 287 ofert pracy, z czego 253 dotyczą zawarcia umowy o pracę. Oferty zatrudnienia z miesięczną pensją minimum 4 tys. zł brutto umieściliśmy w naszej galerii. 

Zatrudnienie w IT? Ruszyła promocja łódzkich specjalistów i firm  

Akcja „Join IT in Łódź” polega na promowaniu zatrudnienia specjalistów związanych z IT. Motywem przewodnim akcji jest kariera w branży informatycznej w Łodzi - pierwszy cykl w 2020 roku poświęcony był przebranżowieniu, drugi – w 2021 roku - pod hasłem "Wczoraj uczeń, dziś pracownik", zachęcał uczniów szkół średnich z województwa łódzkiego do związania swojej przyszłości zawodowej z Łodzią. 

Podczas konferencji prasowej zwołanej 13 września poinformowano, że w tym roku powstały klipy promujące zatrudnienie w łódzkich firmach IT poprzez historie młodych informatyków z zagranicy. Siedem klipów przedstawia historie bohaterów - obcokrajowców pracujących w IT, w tym tych którzy studiowali w Łodzi (ale nie tylko), zaaklimatyzowali się tu i związali z miastem swoje życie zawodowe i prywatne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy