Reklama

Reklama

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska sprzedała działkę wartą 20 mln zł za 1% wartości [WIDEO]

Opublikowano: śr, 13 maj 2020 09:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podjęła decyzję o sprzedaży działki położonej przy ulicy Pojezierskiej 45/51.

Reklama

!reklama!

Kupcem ma być Stowarzyszenie "Hospicjum Łódzkie", które organizuje w Łodzi pierwsze stacjonarne hospicjum dla dorosłych.

Wartość działki określono na 20 mln zł. Prezydent miasta chce sprzedać ją za 1 proc. wartości, czyli 200 tys. zł.

Działka, która ma być przedmiotem sprzedaży, liczy niespełna 18 tys. mkw powierzchni. Na terenie działki znajduje się budynek dawnej szkoły średniej o powierzchni 3,6 tys. mkw. Od 2013 roku budynek jest w użytkowaniu Stowarzyszenia "Hospicjum Łódzkie" na podstawie umowy użyczenia. 

Stowarzyszenie "Hospicjum Łódzkie" działa od 1992 roku i jest organizacją pożytku publicznego. Stowarzyszenie wystąpiło do miasta o sprzedaż działki wraz z 99 proc. bonifikatą. Głównym celem działalności stowarzyszenia jest zorganizowanie hospicjum stacjonarnego dla dorosłych, gdyż placówki takiej w Łodzi jeszcze nie ma. W 2019 roku hospicjum, w ramach działalności nieodpłatnej, objęło pomocą 359 chorych, udzieliło 225 porad i wizyt domowych i wypożyczyło sprzęt medyczny 216 chorym.  

Drodzy łodzianie,

siedem lat temu zdecydowałam o przekazaniu umową użyczenia ogromnej nieruchomości przy ul. Pojezierskiej na rzecz Stowarzyszenia „Hospicjum Łódzkie”. Cel był jeden: powstanie stacjonarnej opieki hospicyjnej, której tak w naszym mieście brakuje. Przez te lata – nie poprzestając na użyczeniu nieruchomości – Miasto wspierało Stowarzyszenie finansowo – także dzięki państwa głosom.

„Hospicjum Łódzkie” dwukrotnie zostało wsparte pieniędzmi z Budżetu Obywatelskiego – łącznie w kwocie 3 mln 800 tys. zł.  Stowarzyszenie pozyskało także pieniądze z Unii Europejskiej  w wysokości ponad 10 mln zł.bTo sporo, ale wciąż za mało.

Dlatego zdecydowałam się na sprzedaż tej wartej blisko 20 mln zł. nieruchomości Stowarzyszeniu na własność z 99 procentową bonifikatą. Stowarzyszenie zapłaci Miastu 1 procent wartości nieruchomości, czyli 200 tys. zł.

Jestem przekonana, że jako właściciel nieruchomości Stowarzyszenie „Hospicjum Łódzkie” o wiele szybciej ukończy inwestycję i łódzkie hospicjum rozpocznie swoją działalność – tak potrzebną w naszym mieście.  

Mam nadzieję, że Rada Miasta zaakceptuje projekt uchwały.

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.