reklama
reklama

Prezydent ogłasza pierwszą taką loterię w historii Łodzi. Najpewniej nie weźmiesz w niej udziału

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prezydent ogłasza pierwszą taką loterię w historii Łodzi. Najpewniej nie weźmiesz w niej udziału  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźWładze miasta ogłosiły pierwszą w historii Łodzi loterię podatkową. Wziąć w niej udział będą mogli tylko ci, którzy do tej pory rozliczali swój podatek dochodowy w innych gminach. Łączna pula nagród wynosi 220 tysięcy złotych. 
reklama

Pierwsza taka loteria w historii Łodzi potrwa od końca listopada 2019 roku do maja 2020 roku. Będzie mógł wziąć w niej udział każdy, kto do tej pory nie płacił podatków w Łodzi, lecz w innych gminach. Zabawa ma zachęcić do płacenia podatków w faktycznym miejscu przebywania. Władze miasta szczególnie liczą na studentów i ludzi młodych rozpoczynających pracę.

- Szczególnie liczymy na osoby mieszkające w Łodzi, ale płacące podatki w gminach ościennych, mamy także nadzieję na udział studentów, którzy na progu kariery zawodowej podejmują decyzję, gdzie będą pracować i mieszkać - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi

I dodaje:

- Loteria podatkowa to sprawdzony sposób zachęcający do rozliczania PIT-ów. Podobne akcie prowadziły między innymi Wrocław, Rzeszów, Gdynia, Sopot i Warszawa. W porównaniu do innych tego typu projektów, łódzka loteria będzie trwała najdłużej i będzie miała największą pulę nagród

reklama

W cotygodniowych losowaniach będzie można wygrać 1 tys. złotych. Każdego miesiąca będzie również wylosowana nagroda w wysokości 10 tys. złotych. Natomiast w wielkim finale loterii, który odbędzie się 7 maja, ktoś będzie mógł zdobyć nagrodę główną, czyli 100 tys. złotych.

!reklama!

Jeśli komuś dopisze niebywałe szczęście, będzie mógł łącznie wzbogacić się o 111 tys. złotych. Co ważne, operator loterii zapewni zwycięzcom załatwienie wszystkich formalności oraz opłacenie odpowiednich podatków.

Budżet Łodzi

W Łodzi wpływy do budżetu z podatków od osób fizycznych stanowią ok. 25 proc., co daje 1 mld złotych.

- Dlatego zachęcanie osób mieszkających w Łodzi, by się tutaj rozliczali, jest tak ważne, a jednocześnie bardzo proste. Wystarczy zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3 złożone do odpowiedniego urzędu skarbowego. Po jego złożeniu już możemy rozliczać się w Łodzi i tym samym środki odprowadzane do budżetu państwa, później za pośrednictwem Ministerstwa Finansów trafią do naszego miasta - powiedził skarbnik miasta Łodzi Krzysztof Mączkowski

reklama

Loterie podatkowe są coraz częściej wykorzystywanym instrumentem w walce samorządów o zwiększenie wpływów budżetowych. Łódź podąża śladem innych miast, które starają się urealnić stosunek liczby osób faktycznie przebywających na terenie gminy (i korzystających z jej infrastruktury) do liczby rozliczanych PITów w lokalnych urzędach skarbowych.

Miasta takie jak Łódź muszą bronić się przed spadkiem wpływów do budżetu spowodowanym nie tylko przez coraz większe obciążenia nakładane przez rząd, a związane z realizacją m.in. programów socjalnych czy reformy edukacji. Łódź także stawia czoła postępującemu procesowi depopulacji, który zmniejszając liczbę mieszkańców, uszczupla także zasób obywateli płacących podatki na terenie Łodzi.

Pomysł loterii podatkowej, choć sam w sobie nie jest niczym nowym, może w znacznym stopniu pomóc w zwiększeniu wpływów do miejskiej kasy. Bardzo zatem możliwe, że tego typu loterie zagoszczą w Łodzi na dłużej.

reklama

Źródło: UMŁ

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama