Reklama

Reklama

Prezydent Zdanowska chce zaoszczędzić 100 mln zł! Co będzie ze stadionem ŁKS, Light Move Festiwal i Urodzinami Łodzi?

Opublikowano: pt, 17 kwi 2020 14:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Hanna Zdanowska przedstawiła plan, który zminimalizuje skutki kryzysu i stanowić będzie impuls rozwojowy dla miasta. Kluczem do sukcesu zdaniem prezydent Łodzimają być dwa słowa: inwestycje i oszczędności.

Zadania z Budżetu Obywatelskiego, które miały być realizowane w 2020 roku, zostaną zrealizowane w 2021 roku.

  • Tegoroczna edycja BO nie zostanie przeprowadzona.
  • Zamrożone zostają wydatki na festiwale, wydarzenia sportowe, m.in.:

- Senioralia
- Urodziny Łodzi
- Light Move Festiwal
- DOZ Maraton

  • Oszczędności obejmą także wydziały UMŁ
  • Zamrożone zakupy sprzętu
  • Zamrożenie wydatków promocyjnych
  • Zamrożenie wyjazdów i delegacji

Poniżej publikujemy oświadczenie Hanny Zdanowskiej w formie tekstowej oraz wideo:

Szanowni Państwo,

nikt dzisiaj dokładnie nie wie, jakie skutki gospodarcze wywoła epidemia koronawirusa. Prognozy są tylko dwie: albo złe, albo bardzo złe.

!reklama!

Dlatego przygotowałam plan, który zminimalizuje skutki kryzysu i stanowić będzie impuls rozwojowy dla miasta. Kluczem do sukcesu są dwa słowa: inwestycje
i oszczędności. Kontynuujemy najważniejsze inwestycje i szukamy oszczędności, tam, gdzie być może powinny być zrobione już jakiś czas temu.

Przygotowałam pakiet oszczędnościowy na ponad 100 milionów złotych. Będziemy oszczędzać tam, gdzie ma to najmniejszy wpływ na życie mieszkańców.

Na rok zamrozimy Budżet Obywatelski. Wszystkie zwycięskie projekty zrealizujemy w przyszłym rok.

Kontynuujemy natomiast wszystkie rozpoczęte inwestycje. Bo te inwestycje to tysiące miejsc pracy dla łodzian. Będziemy dalej rewitalizować centrum miasta, remontować drogi i kupować nowe tramwaje. Dalej powstaje Nowe Centrum Łodzi i tunel kolejowy z Dworca Fabrycznego na Kaliski. Przyspieszamy realizacje planu dla osiedli. Na to z budżetu miasta przeznaczone zostanie ponad 1 mld złotych.

Branża budowlana jest kołem zamachowym gospodarki. Ale to nie jedyna branża, która otrzyma wsparcie. Przygotowałam także plan pomocowy dla biznesu.

Na teraz - ulgi w czynszach i podatkach. A po epidemii specjalny fundusz kredytowo - pożyczkowy dla łódzkich firm w wysokości minimum 10 mln złotych.

Mam także plan wsparcia kultury – specjalny system stypendiów i grantów dla kultury on-line. A od września mieszkańcy, którzy płacą w Łodzi podatki, dzięki Karcie Łodzianina będą mogli liczyć na system bonusów i zniżek.

Drodzy łodzianie,

zawsze jestem z Wami szczera - każdy z nas odczuje skutki epidemii we własnym portfelu, ale daję państwu słowo, że zrobię wszystko, aby te skutki były jak najmniej odczuwalne. Bo tu jest Łódź, tu się nie czeka z założonymi rękoma.

Przeżyliśmy gigantyczny kryzys lat 90-ych, przeżyjemy epidemię koronawirusa.
I wyjdziemy z tego razem. Silniejsi.

 Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.