Reklama

Reklama

Przyłbice i szaliki już nie wystarczą. W Łodzi i kraju dopuszczalne staną się jedynie maseczki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przyłbice i szaliki już nie wystarczą. W Łodzi i kraju dopuszczalne staną się jedynie maseczki - Zdjęcie główne

Przyłbice i szaliki już nie wystarczą. W Łodzi i kraju dopuszczalne staną się jedynie maseczki (fot. Pixabay)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Minister Adam Niedzielski zapowiedział podczas piątkowej (19 lutego) konferencji prasowej, że niebawem obowiązkowe stanie się noszczenie maseczek i nie będzie można ich zastąpić przyłbicami, szalikami bądź chustami. 

Reklama

Łodzianie, zakładajcie maseczki. Przyłbice i chusty nie wystarczą

!reklama!

- Jeśli chodzi o kwestie związane z używaniem przyłbic, szalików lub chust zamiast maseczek, patrząc na to, co się dzieje z pandemią, patrząc na to, że mamy coraz więcej zakażeń, będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami, które nie spełniają kryteriów jakościowych i nie stanowią tak skutecznego zabezpieczenia - zapowiedział minister zdrowia podczas konferencji prasowej. 

To oznacza, że prawdopodobnie za kilka dni w życie wejdzie obowiązek noszenia maseczek. 

Do tej pory maseczki można było zastąpić innym nakryciem twarzy. Teraz ma się to zmienić.

- Przyłbice - nie, chusty - nie, maseczki - tak - podsumował Adam Niedzielski.

W piątek 19 lutego nie doczekaliśmy się jednak rozporządzenia mówiącego o obowiązku noszenia maseczek. Wciąż bowiem jest to temat poddawany analizie.

- Pan profesor Horban wraz z Radą Medyczna przygotował zalecenia, jakie maseczki w sposób najskuteczniejszy, najbardziej efektywny mają chronić nas przed zakażeniem - powiedział minister Niedzielski.

Koronawirus w Łódzkiem. 495 nowych zakażeń, 22 mieszkańców województwa łódzkiego zmarło [19.02.21]

495 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 22 zgony - to dane z ostatniej doby Ministerstwa Zdrowia dotyczące województwa łódzkiego. 8 tys. 809 mieszkańców Łódzkiego przebywa na kwarantannie. Wykonano 3221 testów.

W Łódzkiem 3221 testów na koronawirusa w ciągu doby

8 tys. 777 nowych przypadków koronawirusa w skali kraju. Najwięcej w województwach: mazowieckim (1427), śląskim (829) i pomorskim (787).

Z powodu Covid-19 w Polsce zmarły 43 osoby, a z powodu współistnienia z innymi schorzeniami zmarło 198 osób. 8 tys. 809 mieszkańców Łódzkiego przebywa na kwarantannie. Wykonano 3221 testów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy