Reklama

Reklama

Radni ostrzegają: większe koszty energii to większe wydatki MPK Łódź

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radni ostrzegają: większe koszty energii to większe wydatki MPK Łódź  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wzrost kosztów energii i większa kwota opłaty paliwowej są, zdaniem radnych Koalicji Obywatelskiej, powodem dla którego wydatki MPK Łódź zwiększą się o kilkanaście milionów złotych. 

Reklama

Zwiększające się ceny energii elektrycznej oraz wzrost opłaty paliwowej będą w nadchodzącym roku generować w MPK Łódź duże koszty. Jak wyliczyli radni Koalicji Obywatelskiej, Mateusz Walasek oraz Marcin Hencz, będzie to dodatkowe 14 mln złotych.

- Jeśli chodzi o usługi świadczone tylko i wyłącznie przez MPK, bo podkreślam to nie są jedyne koszty związane ze wzrostem kosztów energii (…) to tylko wzrost opłaty paliwowej i wzrost cen energii jest szacowany w tym przypadku na 14 milionów złotych. To są pieniądze, które MPK będzie musiało wygospodarować, ewentualnie my z budżetu miasta będziemy musieli je wygospodarować lub będziemy musieli poszukać źródeł czy sposobów oszczędności - powiedział przewodniczący klubu radnych KO Mateusz Walasek

Jak podkreśla przewodniczący Walasek wzrost cen energii i opłaty paliwowej są zdarzeniami całkowicie niezależnymi od miasta, które jednak obciążają łodzian dodatkowymi kosztami.

Radny Marcin Hencz wskazał, że podwyżki cen energii to niejedyne problemy z jakimi musi radzić sobie miejskie przedsiebiorstwo.

- Warto tutaj zauważyć, że najgorsze przy planowaniu transportu publicznego jest chaos, który kreuje rząd, zwłaszcza po stronie energetyki. Przypomnę, że tak naprawdę my układamy budżet w listopadzie, bo gminy są do tego zobowiązane, a chociażby w zeszłym roku dowiedzieliśmy się jakie będą wzrosty kosztów energii dopiero w lutym, kiedy przyszły faktury do MPK. To były wzrosty przypominam o kilkanaście milionów - powiedział radny KO Marcin Hencz

Co najważniejsze dla łodzian, władze miasta nie planują na razie podwyżek cen biletów MPK.

- My takich planów jako miasto nie mamy. Pytanie jednak, jak te koszty funkcjonowania MPK będą wyglądać. Na tę chwilę to są po naszej stronie szacunki nie do końca mające potwierdzenie w papierach, bo na tę chwilę nie ma wycen, nie wiemy, jakie będą zwroty za energię - powiedział radny Marcin Hencz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy