Reklama

Reklama

Radni podjęli decyzję w sprawie znicza przy pomniku Pękniętego Serca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radni podjęli decyzję w sprawie znicza przy pomniku Pękniętego Serca  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podczas środowej (29 stycznia) sesji Rady Miejskiej jednogłośnie przyjęto uchwałę o przekazaniu 200 tys. złotych na podłączenie do instalacji gazowej znicza pamięci znajdującego się przez pomnikiem Pękniętego Serca w parku Szarych Szeregów. Dzięki temu “wieczny ogień” będzie płonął przed pomnikiem na stałe. 

Reklama

O pomyśle na ponowne zapalenie znicza przed pomnikiem Martyrologii Dzieci, popularnie nazywanym pomnikiem Pękniętego Serca, informowaliśmy ponad tydzień temu. Właśnie wtedy radne Monika Malinowska-Olszowy oraz Elżbieta Bartczak, wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi Marcinem Gołaszewski, zaapelowali do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej o podjęcie działań w celu ponownego zapalenia znicza znajdującego się w parku Szarych Szeregów. Złożyli również w tej sprawie stosowną propozycję uchwały.

!reklama!

Po środowym (29 stycznia) głosowaniu wiemy już, że wieczny ogień po ponad 20 latach przerwy ponownie zapłonie na znak pamięci przed pomnikiem Pękniętego Serca. Radni miejscy podjęli decyzję o przyznaniu 200 tys. złotych na wykonanie przy zniczu odpowiedniego przyłącza do miejskiej sieci gazowniczej.

Pomysłodawcy zmian wokół pomnika liczą na to, że płomień uda się rozpalić jeszcze przez 1 czerwca, kiedy przypada Dzień Dziecka.

- Na pomniku zapłonie wieczny ogień, zapewni to zamontowane przyłącze gazowe. Mam nadzieję, że uda się zdążyć do 1 czerwca. Radni podjęli taką decyzję ponad podziałami. Będziemy także omawiać projekt uchwały dotyczący uporządkowania terenu wokół parku i zamontowania tablicy informacyjnej na temat pomnika. Czekamy na opinię Instytutu Pamięci Narodowej w tej sprawie. Pragnę podziękować całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi za zaangażowanie i upamiętnianie historii – powiedziała radna Monika Malinowska-Olszowy, po głosowaniu w Radzie Miejskiej

Dzięki pieniądzom przekazanym przez radnych będzie możliwe również uporządkowanie terenu wokół pomnika. Jak zaznaczyła radna, potrzebna jest do tego opinia Instytutu Pamięci Narodowej.

O tym, co dokładnie zmieni się na terenie wokół pomnika możecie przeczytać w naszym artykule zamieszczonym poniżej.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy