Reklama

Reklama

Rafa Trzaskowski w Łodzi. Spotkanie z mieszkańcami na Piotrkowskiej [TRANSMISJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rafał Trzaskowski kandydat na prezydenta RP zaprasza dziś łodzian na spotkanie przedwyborcze.

- 44% poparcia uzyskał w Łodzi Rafał Trzaskowski – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

 !reklama!

- To naprawdę bardzo dobry wynik. Wierzymy, że w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski ma możliwość zdobycia 60% poparcia w naszym mieście. Kandydat na prezydenta Polski odwiedzi Łódź. Jestem przekonany, że elektorat Szymona Hołowni oraz lewicy odda swój głos na Trzaskowskiego. Wierzę, że wizyta stanie się realnym spotkaniem z mieszkańcami, a także udowodni, że ten kandydat jest samorządowcem z krwi i kości, który rozumie ludzkie problemy – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

- Będzie można porozmawiać z Rafałem Trzaskowski, zobaczyć jaką jest osobą i wysłuchać jego propozycji – powiedział Bartosz Domaszewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

- Trzaskowski zabiega o głosy łodzian, to będzie jego druga wizyta w bardzo krótkim czasie. Odwiedzi również inne miasta naszego regionu. Zapraszamy wszystkich na spotkanie, a szczególnie tych, dla których nie był to kandydat pierwszego wyboru. Prezydent Andrzej Duda czasu dla mieszkańców naszego miasta niestety nie znalazł – dodał wiceprzewodniczący Bartosz Domaszewicz.

Spotkanie z kandydatem na prezydenta rozpoczęło się o godz. 17:00 na OFF Piotrkowskiej w Łodzi.

Transmisja

Rafał Trzaskowski

Urodził się 17 stycznia 1972 roku. Jest synem muzyka – jazzmana, kompozytora i pianisty Andrzeja Trzaskowskiego i Teresy Trzaskowskiej. Rodzina ojca związana była od pokoleń z Krakowem, rodzina matki – z Warszawą. Żonaty od 2002 roku. Z żoną Małgorzatą, poznaną podczas studiów w Natolinie, mają dwójkę dzieci – Olę i Stasia.

W 1990 r. ukończył warszawskie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reya. Jest absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego, a także Kolegium Europejskiego w Natolinie. W 2004 uzyskał doktorat w Instytucie Studiów Międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Uzyskał stypendium Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem w Paryżu (2002) i Uniwersytetu w Oxfordzie (1996). Uczył się także w Stanach Zjednoczonych – Cranbrook-Kingswood High School (1990-1991) oraz w Australii Marcellin College w Sydney (1987).

W latach 1998-2009 wykładał w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a od 2000 r. jest wykładowcą w Collegium Civitas w Warszawie. Był też analitykiem w Centrum Europejskim w Natolinie.

Uczestnik negocjacji budżetu UE na lata 2014-2020. Pracował też w Komisji Konstytucyjnej i Komisji Rynku Wewnętrznego oraz Konsumentów.

W rządzie Donalda Tuska kierował resortem administracji i cyfryzacji. Tworzył system powiadamiania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzegający obywateli np. o gwałtownych zjawiskach meteorologicznych. Odpowiadał za współpracę z samorządami, nadzór nad wojewodami i pomoc poszkodowanym w związku z klęskami żywiołowymi, a także za cyberbezpieczeństwo, dostępność treści w Internecie dla osób z niepełnosprawnościami i ochronę danych osobowych w sieci.

W rządzie Ewy Kopacz pełnił funkcję wiceministra spraw zagranicznych ds. Unii Europejskiej i pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. Rady Europejskiej.

Jako poseł na Sejm należał do Komisji ds. Unii Europejskiej, Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

W 2018 r. wygrał wybory na prezydenta m.st. Warszawy.

Źródło: Trzaskowski2020, BRM w Łodzi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy