reklama
reklama

Ratownicy medyczni z Łodzi alarmują: "Na Covid-19 chorują coraz młodsze osoby, w tym dzieci"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ratownicy medyczni z Łodzi alarmują: "Na Covid-19 chorują coraz młodsze osoby, w tym dzieci" - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźNajstarszy pacjent z Covid, z którym mieli do czynienia ratownicy medyczni z Łodzi w marcu miał 101 lat, najmłodszy zaś raptem rok. To pokazuje, że koronawirus dotyka osoby w każdym wieku. - Mimo, że statystyka nie wykazuje spadku wieku pacjentów muszę przyznać, że obserwujemy zachorowania osób młodszych niż w poprzednim roku - mówi Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.
reklama

WSRM w Łodzi: Na Covid chorują nawet roczne dzieci

Co prawda średnia wieku pacjentów WSRM w Łodzi, który mieli dodatni wynik testu antygenowego SARD-CoV-2 wynosiła w styczniu 72 lata, w lutym 62, a w marcu 68 lat, to łódzcy ratownicy zaznaczają, że w porównaniu z 2020 rokiem w 2021 roku chorują młodsi.

!reklama!

- Dane te dotyczą wyłącznie osób, u których wykonywaliśmy test antygenowy - dodaje Adam Stępka. - Tym samym nie obejmują pacjentów, który w chwili realizacji zlecenia wyjazdu zespołu ratownictwa medycznego mieli już rozpoznany COVID-19 i znajdowali się w izolacji domowej.

W marcu najstarszy pacjent WSRM w Łodzi z Covid miał 101 lat, a najmłodszy zaledwie rok. W lutym z kolei wiek najstarszego i najmłodszego pacjenta to odpowiednio 97 lat i 3 latka. Natomiast w styczniu 100 lat i rok.

reklama

- W styczniu dodatni wynik testu uzyskaliśmy u 4 dzieci, w lutym u dziesięciorga, a w marcu u jedenaściorga - dodaje Adam Stępka.

Polecamy: Punkty pobrań wymazów w kierunku Covid-19 w Łodzi [adresy, telefony, godziny przyjęć]

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w Łodzi - statystyki

Niewątpliwie pandemia to trudny czas dla medyków. Trwa już ponad rok.

- Podczas pierwszej fali pandemii część naszych pracowników chciała ograniczyć kontakt z rodzinami, aby uchronić je przed ewentualnymi zakażeniami - dodaje Adam Stępka. - Zorganizowaliśmy wówczas dla chętnych miejsca hotelowe. Był to czas, w którym kontakty z rodzinami bywały ograniczone. Sytuację tą zmieniły szczepienia. Ponieważ przeważająca większość naszych pracowników przyjęła szczepionkę, problem ograniczenia kontaktu z najbliższymi praktycznie nie występuje.

reklama

Przypomnijmy, że w ramach Narodowego Programu Szczepień w Łódzkiem odbyło się 394 tys. 559 szczepień przeciwko koronawirusowi. Dziennie szczepi się 4 tys. 354 osoby. Liczba szczepień drugą dawką ogółem to 1378 tys. 175, a dzienna to 293.

W samej Łodzi wykonano 169 tys. 303 szczepienia. Dziennie szczepionych jest 1955 łodzian. Jeśli chodzi o drugą dawkę, to póki co zaszczepiono nią 60 tys. 506 osób. Dzienna liczba szczepień drugą dawką to 154.

W kraju przeprowadzono około 5 mln 963 tys. 933 szczepienia. Dzienna liczba szczepień to 75 tys. 854. Odnotowano ponad 5 tys. 405 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama