reklama
reklama

Reaktywacja wirusa nie tylko w Korei Południowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Reaktywacja wirusa nie tylko w Korei Południowej - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźPisaliśmy niedawno, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) bada doniesienia o pacjentach, którzy po wyzdrowieniu z COVID-19, ponownie zostali zdiagnozowani z koronawirusem.  To nie jedyne takie przypadki na świecie.
reklama

Reaktywacja Sars-CoV-2 w Chinach

Wcześniej podobne przypadki zanotowano już w Chinach. W Wuhan w wyniku niewydolności oddechowej zmarł 36-letni mężczyzna pięć dni po tym, jak wypisano go z jednego z tymczasowych szpitali zbudowanych w celu udzielania w nich pomocy pacjentom, u których wykryty zostanie koronawirus SARS-CoV-2 - podał portal informacyjny "The Paper" z Szanghaju.

!reklama!Li Liang został przyjęty do szpitala 12 lutego, powiedziała jego żona Mei. Wypisano go dwa tygodnie później i zalecono mu poddanie się kwarantannie przez 14 dni.
Żona mężczyzny twierdzi, że Li Liang nie czuł się dobrze już dwa dni po opuszczeniu szpitala. Skarżył się na suchość w ustach oraz problemy żołądkowe.

reklama

W dniu 2 marca Li zachorował i został wysłany do szpitala niestety tego samego dnia zmarł. W akcie zgonu za bezpośrednią przyczynę śmierci uznano Covid-19, czyli chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Szpital alarmował o podobnych przypadkach

W "The Paper" czytamy też, że szpital Fangcang, w którym leczony był Li, alarmował, że coraz więcej wypisanych z niego pacjentów jest przyjmowanych ponownie z objawami choroby. Szpital rozpoczął badania na obecność przeciwciał zwalczających wirusa u wszystkich pacjentów przed wypisaniem ich do domu, by mieć pewność, że w pełni wrócili do zdrowia.

W wyniku zarażenia się wirusem SARS-CoV-2 na całym świecie zmarło dotąd niemal 120 tyś osób, a zaraziło się nim już prawie 2 miliony ludzi.

reklama

Czy zatem doniesienia z Korei Południowej potwierdzone przez WHO, to dopiero początek i należy się liczyć z reaktywacją koronawirusa, czy też mieliśmy do czynienia jedynie z kontynuacją choroby, a zawiodły testy? Tego na razie nie wiemy, choć zdaniem Jeong Eun-kyeonga, dyrektora Koreańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, reaktywacja jest znacznie bardziej prawdopodobna niż powtórne zakażenie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama