Reklama

Reklama

Rekrutacja 2020: klasy sportowe mają jeszcze wolne miejsca. Gdzie i jak potwierdzić edukację dziecka spoza rejonu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rekrutacja 2020: klasy sportowe mają jeszcze wolne miejsca. Gdzie i jak potwierdzić edukację dziecka spoza rejonu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Klasy sportowe w łódzkich szkołach podstawowych będą miały rekrutację uzupełniającą, a rodzice chcący zapisać dziecko do szkoły spoza rejonu muszą zgłosić ten fakt osobiście w wybranej placówce.   

Reklama

Rekrutacja do klas sportowych w szkołach podstawowych pokazała, że jest więcej miejsc niż chętnych. Stąd rekrutacja uzupełniająca, w której podstawowym kryterium przyjęcia są testy sprawnościowe dziecka. Rekrutacja odbędzie się w dniach 22 czerwca - 3 lipca i będzie prowadzona elektronicznie. Testy sprawnościowe będą przeprowadzone 6 lipca. Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych szkół prowadzących klasy sportowe.

Urząd Miasta Łodzi przypomina też o obowiązku zgłoszenia dziecka do szkoły, jeśli dziecko jest spoza rejonu dla danej placówki.

- Wzorem lat poprzednich w szkołach podstawowych obowiązuje rejonizacja, więc dla każdego ucznia w jego obwodowej szkole na pewno będzie miejsce - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Ale proszę rodziców, by zgłosili dziecko do szkoły i nie zwlekali z tym do września, bo takie przypadki były w latach poprzednich.

W 90 szkołach podstawowych zostanie w przyszłym roku szkolnym otwartych 210 oddziałów w klasach pierwszych. 850 uczniów zostało zakwalifikowanych do szkół spoza rejonu, jednak ich edukacja w takiej placówce wymaga potwierdzenia woli ze strony rodziców. Ostateczny termin potwierdzenia to 16 czerwca, godzina 15.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy