Reklama

Reklama

Rekrutacja do łódzkich przedszkoli rusza w kwietniu. Nie będzie dodatkowych punktów za szczepienie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rekrutacja do łódzkich przedszkoli rusza w kwietniu. Nie będzie dodatkowych punktów za szczepienie  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzcy urzędnicy podjęli ostateczną decyzję, co do kwestii premiowania szczepionych dzieci w procesie rekrutacji do przedszkoli. W tym roku to kryterium nie będzie brane pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym. 

Reklama

Rekrutacja dzieci do łódzkich przedszkoli będzie odbywać się jak dotąd - zdecydowali radni. Nabór rusza 1 kwietnia, a w ostatnich tygodniach trwała dyskusja czy dzieci, które zostały zaszczepione będą premiowane przy przyjmowaniu do przedszkoli. Jak jednak poinformowała wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa – Wodnicka, wszystkie kandydatury będą oceniane jak dotąd czyli według kryteriów ustawowych oraz gminnych, które obowiązują od 2017 roku

- Na zmiany jest za późno, bo zgodnie z ustawą z końcem stycznia minął termin podania do publicznej wiadomości nowych kryteriów ustanowionych przez gminę. Drugi powód to niejasności prawne wokół takich premii, bo wojewodowie kwestionują tego rodzaju uchwały - tak było w Częstochowie. Jestem za szczepieniem dzieci, dla ich dobra, dlatego apeluję i proszę rodziców, aby nie lekceważyli tego obowiązku - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi

Zgodnie z prawem nabór do przedszkoli odbywa się na podstawie kryteriów ustawowych, to m.in. wielodzietność rodziny, niepełnosprawność dziecka lub rodziców, samotne rodzicielstwo. Ale w przypadku równej liczby punktów w rekrutacji podstawowej lub w sytuacji, gdy po zakończeniu pierwszego etapu naboru dana placówka ma jeszcze wolne miejsca a kandydatów jest więcej - o kolejności przyjęć decydują kryteria ustalane przez organ prowadzący, czyli gminę. Samorząd może ustalić maksymalnie 6 kryteriów a najwyżej punktowane są 2: gdy rodzeństwo kandydata uczęszcza już do danej placówki oraz samotne rodzicielstwo lub oboje rodziców pracuje bądź studiuje w trybie stacjonarnym.

!reklama!

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy