Reklama

Reklama

Rektorzy łódzkich uczelni ogłaszają podwyżki. O ile wzrosną płace w szkołach wyższych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rektorzy łódzkich uczelni ogłaszają podwyżki. O ile wzrosną płace w szkołach wyższych?  - Zdjęcie główne

Rektorzy łódzkich uczelni ogłaszają podwyżki. O ile wzrosną płace w szkołach wyższych? (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze Uniwersytetu Łódzkiego ogłosiły, że dzięki rządowym środkom pracownicy uczelni mogą spodziewać się podwyżek. Takie informacje potwierdziła również Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Reklama

Rząd przeznaczył miliard złotych na wzrost wynagrodzeń pracowników szkół wyższych. Nie chodzi jednak o podwyższenie podstawy pensji wszystkim dydaktykom.

 !reklama!

„Minister Edukacji i Nauki przekaże fundusze na podwyżki uczelniom i to rektorzy, zgodnie z zasadą autonomii uczelni, podejmą decyzję o podziale środków na podwyższenie wynagrodzeń między swoimi pracownikami” – wyjaśnia w komunikacie z końcówki listopada resort Przemysława Czarnka. 

W czwartek, 17 listopada UŁ wydał w tej sprawie oświadczenie. 

Czytamy w nim, że: „podwyżki otrzymają nauczyciele akademiccy, dla których Uniwersytet Łódzki jest podstawowym miejscem pracy, a także pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi”. Takie ustalenia to także wynik układu z uczelnianymi strukturami „Solidarności” oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Uniwersytetowi Łódzkiemu z ogólnej puli przypadły 4 mln, a Politechnice Łódzkiej 3,5 mln zł.

- Kwotę tę w całości przeznaczamy na podwyżki dla nauczycieli oraz dla pracowników niebędących nauczycielami. W tej chwili trwają przygotowania do uruchomienia podwyżek – poinformowała Ewa Chojnacka, rzeczniczka PŁ.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi na wzrost pensji swoich pracowników otrzymał od ministerstwa prawie 3 mln zł. W przypadku łódzkiej uczelni medycznej rozpiętość wynagrodzeń zasadniczych jest dość duża (kwoty te nie uwzględniają dodatków do pensji).

Średnie wynagrodzenie zasadnicze (w tym i w poniższych przypadkach z pełnego etatu według stanu na 1 grudnia 2020 r.) wynosi 4404,19 zł, w grupie nauczycieli akademickich wynosi ono 4790,61 zł. Średnie wynagrodzenie zasadnicze na stanowiskach asystenta, lektora, starszego lektora, instruktora, starszego instruktora to 3387,96 zł. Profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zarabia 8346,29 zł.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy