Reklama

Reklama

Remont ul. Legionów startuje lada chwila. Mieszkańcy wciąż nic o nim nie wiedzą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O konieczności przebudowy ulicy Legionów mówi się w Łodzi od lat. Mimo dużego zainteresowania mieszkańców remontem, miasto milczy w sprawie wielu istotnych kwestii związanych z rozpoczęciem prac. Łodzianie próżno szukają informacji na temat opracowanego harmonogramu robót czy zmianami w organizacji ruchu samochodowego czy komunikacji miejskiej.

Reklama

Mieszkańcy niedoinformowani w sprawie remontu na Legionów 

Łodzianie sygnalizują, że mimo zbliżającego się remontu ulicy Legionów, nie mają pojęcia, jak inwestycja wpłynie na ich codzienne funkcjonowanie. Do tej pory miasto nie rozpowszechniło informacji odnośnie ostatecznego kształtu przebudowy ulicy, ustalonego z wykonawcą harmonogramu prac czy zmian, jakie będą obowiązywać kierowców i pasażerów MPK Łódź w związku ze startem inwestycji. Jedynym źródłem pozyskania przez mieszkańców aktualnych informacji o remoncie było spotkanie z urzędnikami Zarządu Inwestycji Miejskich zorganizowane w poniedziałek 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Gdańskiej. 

– Dzieją się rzeczy w mojej opinii nieprawdopodobne. My, jako mieszkańcy, powinniśmy znacznie wcześniej poznać harmonogram prac. Chcielibyśmy wiedzieć, kiedy ulica będzie zamknięta, co z przejezdnością i w jaki sposób zostaną poprowadzone objazdy, a gdzie wyznaczone miejsca do parkowania. Mieszkańcy mają prawo zapoznać się z tymi informacjami z odpowiednim wyprzedzeniem. Łodzianie nie wiedzą nic i po raz kolejny zostaną postawieni przed faktem dokonanym – mówi Jarosław Kostrzewa z grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie. 

Trudno dziwić się zdezorientowaniu mieszkańców, skoro nawet łódzcy społecznicy sygnalizują problem w zakresie dostępu do bieżących wiadomości na temat inwestycji. Miasto kompletnie pominięto kwestię zapewnienia mieszkańcom szerokiego dostępu do informacji. 

Remont ul. Legionów ma rozpocząć się 5 grudnia.

Utrudnienia w ruchu na ul. Legionów i Cmentarnej. Zmiany w MPK Łódź 

Do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zgłosiliśmy się z prośbą o podanie informacji na temat zmian w organizacji ruchu w związku z remontem ul. Legionów. Wiadomo, że prace będą prowadzone na trzech odcinkach: od pl. Wolności do Zachodniej, od Zachodniej do Gdańskiej i od Gdańskiej do Żeligowskiego. Przy okazji prowadzonego remontu zmodernizowana zostanie również ul. Cmentarna. Zmiany obejmą zasięgiem cały zakres przewidziany do przebudowy, czyli od placu Wolności do Żeligowskiego. Odcinek od placu Wolności do Zachodniej zostanie zamknięty dla ruchu.

„Zamknięty dla ruchu zostanie dalszych odcinek Legionów od Zachodniej do Żeligowskiego. Pomiędzy Zachodnią, a Żeromskiego wjazd będą mieli jedynie mieszkańcy. Zamknięte będzie też skrzyżowanie z Gdańską. Łatwiej będzie pomiędzy Żeromskiego, a Żeligowskiego. Z Żeromskiego skręcimy w lewo i będziemy mogli przejechać Cmentarną do Ogrodowej. W drugą stronę z Cmentarnej trzeba będzie skręcić w św. Jerzego, a następnie Legionów dojedziemy do Żeromskiego. Legionów od św. Jerzego do Cmentarnej będzie jednokierunkowa w stronę Żeromskiego, a od św. Jerzego do Żeligowskiego w stronę Kasprzaka. Pozwoli to na odpowiednie rozłożenie ruchu  i dostęp do ważnych na Polesiu ciągów komunikacyjnych” – otrzymaliśmy w odpowiedzi od ZDiT. 

Skrzyżowanie z Zachodnią pozostanie przejezdne.

Na utrudnienia muszą nastawić się pasażerowie MPK Łódź. Jak przekazuje ZDiT linia tramwajowa 15 kursująca na krótkim odcinku Legionów zmieni swoją trasę. Wraz z zamknięciem skrzyżowania Legionów / Gdańska tramwaje nie będą kursowały również po Gdańskiej od Kopernika. W ich zastępstwie już teraz kursuje linia 86.

Zmieni się również trasa linii 73, która kursować będzie na trasie:

RADOGOSZCZ ZACHÓD - 11 listopada, Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, Drewnowska, Karskiego, Ogrodowa, Cmentarna, św. Jerzego, Legionów, Włókniarzy, Srebrzyńska – KOZINY – Srebrzyńska, Ogrodowa, Karskiego, Manufaktura, Ogrodowa, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, Włókniarzy, 11 listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD

Oprócz wymiany torowiska i nowej nawierzchni, prace obejmą wiele innych elementów. 

„Poszerzone zostaną chodniki. Ulicę o uspokojonym ruchu pojazdów ozdobią drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania, do tego nowe meble miejskie, kosze, ławki i oświetlenie. Węższa będzie także jezdnia ul. Cmentarnej. W obszarze skrzyżowania obu ulic zaprojektowano przeznaczony dla pieszych zielony plac, którego głównym atutem będzie nowa fontanna” – informuje ZDiT. 

Do Zarządu Inwestycji Miejskich zgłosiliśmy się z prośbą o podanie uzgodnionego z wykonawcą harmonogramu robót. Czekamy na odpowiedź.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy