Reklama

Reklama

Remont zrujnowanego wiaduktu na ul. Dąbrowskiego bliżej niż myślimy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 20 sty 2020 15:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ciągu kilku dni mają zapaść wszystkie decyzje dotyczące remontu wiaduktu na ulicy Dąbrowskiego. Obiekt znajdujący się w fatalnym stanie technicznym miał być remontowany w ubiegłym roku. Niestety, dopiero po ubiegłorocznej, listopadowej decyzji Rady Miejskiej w Łodzi znalazły się dodatkowe pieniądze na wykonanie prac naprawczych. 

Sprawa absolutnie koniecznego remontu wiaduktu na ulicy Dąbrowskiego ciągnie się już od kilkunastu miesięcy. Z powodu jego fatalnego stanu technicznego (podobnie jak w przypadku położonego w pobliżu wiaduktu na ulicy Przybyszewskiego) konieczne było tam ograniczenie ruchu i zwężenie pasów. Znajdujący się w lepszym stanie wiadukt na ulicy Dąbrowskiego musi zostać wyremontowany jako pierwszy, tak aby nie zatamować ruchu w tej części miasta. Co więcej, o ile obiekt na ulicy Przybyszewskiego musi zostać zburzony i postawiony od nowa, o tyle estakada przy Dąbrowskiego będzie remontowana tak, aby wytrzymać jeszcze 10 lat. Dopiero po tym czasie również zostanie rozebrana i zbudowana od podstaw.

!reklama!

Przetarg na wyremontowanie wiaduktu przy Dąbrowskiego został rozpisany w 2019 roku, a otwarcie ofert nastąpiło we wrześniu tego samego roku. Niestety, okazało się, że wszystkie 6 propozycji złożonych przez potencjalnych wykonawców przekracza założony przez Zarząd Dróg i Transportu budżet. Ponad 7,5 mln złotych wyłożone przez urzędników było zbyt małą kwotą, aby skutecznie rozstrzygnąć przetarg, choć do najtańszej oferty brakowało raptem 20 tys. złotych. Przez dwa i pół miesiąca od otwarcia kopert z ofertami nie udało się zwiększyć finansowania, tak aby prace naprawcze mogły rozpocząć się jeszcze w 2019 roku. Dopiero listopadowa decyzja radnych Rady Miejskiej w Łodzi o przeznaczeniu dodatkowych środków na zrealizowanie modernizacji obiektu, pozwoliły na kontynuację procesu decyzyjnego. Według ówczesnych założeń remont miał rozpocząć się na przełomie roku.

W rozmowie z naszym portalem rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi potwierdził, że proces biurokratyczny dotyczący remontu wiaduktu jest już na ostatniej prostej. Prace remontowe powinny zacząć się pod koniec stycznia lub na początku lutego tego roku. Według wstępnych założeń oddanie wiaduktu do użytku powinno nastąpić jeszcze w 2020 roku. Wkrótce zostaną przekazane bardziej szczegółowe informacje. Już teraz wiadomo, że ruch na wiadukcie nie powinien być całkowicie wstrzymany.

Co dalej z remontem wiaduktu na ulicy Przybyszewskiego? Najprawdopodobniej w tym roku zostanie rozpisany przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. Z pewnością jednak inwestycja nie ruszy wcześniej, niż po zakończeniu działań naprawczych na wiadukcie na ulicy Dąbrowskiego. To oznacza, że drugi z zdewastowanych obiektów będzie remontowany najwcześniej w 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.