Reklama

Reklama

Remont placu Wolności. „To tu zniknie beton i pojawi się dużo zieleni” – mówił wiceprezydent Pustelnik [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W niedzielę 24 kwietnia Łódzki Klub Miłośników starych Tramwajów oraz mieszkańcy symbolicznie pożegnali rondo na placu Wolności. Dzień później wystartowały prace remontowe związane z jego gruntowną metamorfozą. Pierwszego dnia budowy na placu Wolności zwołano konferencję prasową Urzędu Miasta Łodzi. Skupieni na ważnym aspekcie związanym z zazielenieniem przestrzeni, przedstawiciele magistratu pomijają inne ważne kwestie, na które zwracają uwagę mieszkańcy.

Reklama

Wystartował remont placu Wolności. Inwestycja budzi duże emocje wśród mieszkańców

Rozpoczęcie budowy oznacza likwidacje ronda wokół pomnika Tadeusza Kościuszki. Zgodnie z nowym projektem zagospodarowania przestrzeni tory tramwajowe zostaną ułożone w północnej części placu, a przystanki tramwajowe będą zintegrowane z autobusowymi. Ruch samochodów zostanie ograniczony wyłącznie do wjazdów pojazdów służb miejskich oraz mieszkańców i najemców lokali użytkowych.

Na oficjalnym profilu miasta w social mediach łodzianie nie przestają komentować kwestii związanych z rozpoczynającym się remontem. Liczne opinie dotyczyły prowadzenia przez miasto wielu dużych inwestycji jednocześnie, co powoduje paraliż komunikacyjny w Łodzi.

- Projekt może nie jest taki zły. Przynajmniej trochę zieleni będzie. Problemem ale jest, że w miasto w ciągłym remoncie ale efektów jakoś nie widać. Ciągle się coś nowe zaczyna, ale już się tak prędko nie kończy i są tylko utrudnienia dla mieszkańców. Drogi niby cały czas naprawiane, ale robione tak bardzo na odwał się, że za chwilę są w stanie w jakim byli przed remontem... - podsumował jeden z mieszkańców. 

Nie mniejsze emocje budziła kwestia odebrania miejscu funkcji awaryjnego zawracania. 

- Chwalcie się dalej zabijaniem funkcji komunikacyjnej. Brak możliwości zawracania, bo Północna krańcówka wyleciała z przetargu, ale oczywiście WUNERF ważniejszy. Wystarczyło zostawić tor rezerwowy po południowej stronie, ale czego spodziewać się po władzach, które zamknęły 19km torowiska w 4 lata – ostro podsumował profil Transport dla Łodzi. 

Przebudowa placu Wolności ma potrwać dwa lata. Wartość inwestycji to 35,5 mln zł.

Plac wolności w remoncie. Wiceprezydent Łodzi zapowiada zieloną rewolucję 

W poniedziałek 25 kwietnia wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik mówił o zielonej rewolucji, która czeka plac Wolności. W trakcie zwołanej konferencji prasowej urzędnik nie odniósł się do najczęściej podnoszonych przez miszkańców problemów i potwierdził informacje podane wcześniej do publicznej wiadomości. W swoim wystąpieniu skupił się na kwestiach związanych ze zmianą charakteru i zazielenieniem przestrzeni. 

-  To jeden największych projektów w programie rewitalizacji, a poprowadzi  go notowana na giełdzie firma Trakcja - jedna z największych polskich spółek budowlanych, specjalizujących się w budownictwie infrastrukturalnym oraz przemysłowym i energetycznym. W pierwszych dniach wykonawca rozpocznie demontaż małej architektury oraz zdjęcie trakcji. Ponadto rozpoczną się prace przygotowujące do wykonania wodociągu. Remont obejmie m.in. zerwanie z ośmiobocznego rynku całej nawierzchni z torowiskiem i położenie nowej. Plac Wolności stanie się przestrzenią, w której będzie można odpocząć, czy spotkać się ze znajomymi. To tu zniknie beton i pojawi się dużo zieleni – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi. 

Prace rozpoczęły się na północnej części placu. Ruch w relacji wschód - zachód został utrzymany. Zamknięty został  natomiast wjazd z pl. Wolności w ul. Nowomiejską oraz przejazd ul. Nowomiejską od północy przez skrzyżowanie z ul. Ogrodową/Północną. Ulicą Drewnowską od str. ul. Nowomiejskiej na skrzyżowaniu z ul. Zachodnią możliwy jest przejazd także na wprost w kierunku zachodnim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy