reklama
reklama

Rodzice nerwowo czekają na wyniki rekrutacji. Co jeśli dziecko nie dostanie się do wymarzonej szkoły?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Rodzice nerwowo czekają na wyniki rekrutacji. Co jeśli dziecko nie dostanie się do wymarzonej szkoły? - Zdjęcie główne

W piątek 14 czerwca szkoły opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych do szkół podstawowych. Co, jeśli nasza pociecha nie dostanie się do wymarzonej szkoły? Jaki "plan B" wybrać? | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźW piątek 14 czerwca szkoły opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych do szkół podstawowych. Co, jeśli nasza pociecha nie dostanie się do wymarzonej szkoły? Jaki "plan B" wybrać?
reklama

Rekrutacja prowadzona była drogą elektroniczną, od 6 do 31 maja rodzice musieli złożyć stosowne dokumenty. 

Rekrutacja szkół podstawowych w Łodzi

Wyjątek stanowiły klasy sportowe, tutaj czasu było trochę mniej, bo do 17 maja. Między 20 a 21 maja odbywały się testy sprawnościowe, a wyniki znane były 23 maja.

Od 14 do 20 czerwca rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły, na tej podstawie powstają ostateczne listy i podane do publicznej wiadomości 25 czerwca.

Ci rodzice, którzy posłali pociechy do szkoły obwodowej, śpią spokojne. Zestresowani są zapewne ci, którzy chcą wysłać dziecko do innej placówki.

- Czekamy. Wymarzyła nam się szkoła dwie ulice dalej. Tam idzie wielu kolegów córki z przedszkola, zobaczymy

reklama

- mówi pan Stefan ze Śródmieścia.

Szkoła Muzyczna prowadzi nabór uzupełniający

Co zrobić, gdy dziecko nie zostanie przyjęte? Można złożyć odwołanie. Mamy na to trzy dni od dnia podania do publicznej wiadomości list kandydatów.

Po zakończeniu rekrutacji, tam gdzie będą wolne miejsca, odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.

Poza tym alternatywną są szkoły, dla których miasto nie jest organem prowadzącym.

reklama

Jedną z opcji jest na przykład Szkoła Muzyczna im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Zgłaszać można pociechy do 21 czerwca.

"Jesteśmy szkołą państwową, w której - poza nauką gry na instrumencie - uczniowie uzyskują wykształcenie przewidziane takim samym programem nauczania, jak w każdej innej szkole podstawowej. Nasza szkoła jest bezpłatna. Zapraszamy do nauki m.in. na takich instrumentach jak: fortepian, skrzypce, wiolonczela, flet, puzon, saksofon, trąbka, akordeon, gitara

- czytamy w komunikacie prasowym.

Placówka podkreśla, że co prawda nie każdy absolwent szkoły muzycznej zostanie w przyszłości zawodowym muzykiem, ale "każdy odniesie korzyść z takiej edukacji, bez względu na to, jaki zawód będzie wykonywał".

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama