Reklama

Reklama

Rossmann Run 2022 w Łodzi: 4 tysiące biegaczy i 10-kilometrowa trasa ulicą Piotrkowską [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź To nie lada wyzwanie dla biegaczy - Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2022. Około cztery tysiące osób rywalizuje na 10-kilometrowej trasie. Każdy walczy o własne rekordy życiowe. Koniecznie obejrzyjcie naszą fotorelację.

Reklama

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2022

10-kilometrowa trasa biegu jest bardzo ciekawa. 

- Po wielu latach start i meta biegu będą w jednym miejscu, oddalonym o dwieście metrów od biura zawodów, zlokalizowanego w Ogrodach Geyera. W tym roku przebiegniemy praktycznie całą ulicę Piotrkowską, co wcześniej z powodu licznych remontów rzadko nam się zdarzało – poinformował dyrektor sportowy imprezy i jej współorganizator Jacek Chmiel.

Trasa biegu to również malownicze zabytki.

- Ogromnie się cieszę z tego wydarzenia nie tylko dlatego, że sam od czasu do czasu biegam. To fantastyczna okazja, żeby zobaczyć nasze miasto z niecodziennej perspektywy. Wszystkich łodzian oraz ludzi spoza Łodzi zachęcam do tłumnego udziału. Trasa jest wyjątkowa i pokazuje to, co Łódź ma najlepsze. W tym roku miasteczko będzie w Ogrodach Geyera. Jest to jeden z ciekawszych projektów w naszym mieście. Niebawem będzie to jedna z najbardziej interesujących i wyjątkowo ulokowanych inwestycji mieszkaniowych w centrum naszego miasta. Będzie można zobaczyć zabytki, rewitalizację a więc to, z czego Łódź jest znana i z czego jest dumna – mówił na kilka dni przed biegiem Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Osoby, które ukończą rywalizację na miejscach 100 i 1000 otrzymają vouchery na kwotę 5 tys. zł na zakup wycieczki turystycznej. Lokaty nr 2000 i 3000 zostaną natomiast nagrodzone weekendowymi pobytami dla dwóch osób w jednym z hoteli południowej Polski. 

Tomasz Cieślak z firmy Rossmann podkreśla, że premiowanie dość odległych lokat jest celowym zabiegiem, mającym zachęcić jak największą liczbę osób do czynnego udziału w zawodach. 

- Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run z założenia ma być masową imprezą rekreacyjną. Dlatego premiujemy miejsca poza podium. Chcemy, by jak najwięcej osób aktywnie spędzało czas na świeżym powietrzu - powiedział na konferencji prasowej Cieślak.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run tradycyjnie ma też aspekt charytatywny. W tym roku wspierane będą organizacje: Dom w Łodzi, Słonie na balkonie, Gajusz, Herosi i Ktoś oraz Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych. Miasto Łódź organizację Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wsparło kwotą 100 tys. zł.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy