Reklama

Reklama

Rowery Łódź. LDZ Zmotoryzowani Łodzianie chcą wprowadzić tablice rejestracyjne dla rowerów

Opublikowano:
Autor:

Rowery Łódź. LDZ Zmotoryzowani Łodzianie chcą wprowadzić tablice rejestracyjne dla rowerów - Zdjęcie główne

Rowery Łódź. Stowarzyszenie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie chcą wprowadzić tablice rejestracyjne dla rowerów (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rowery Łódź. „Stop anonimowości na rowerach” to główne hasło grupy aktywistów z Łodzi, którzy nalegają, by przywrócono obowiązek rejestrowania rowerów. Swój apel LDZ Zmotoryzowani Łodzianie skierowali do Ministerstwa Infrastruktury.

Reklama

Polecamy: Grupa LDZ Zmotoryzowanie Łodzianie nie odpuszcza. Do prokuratury w Łodzi wpłynął wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa

!reklama!

Rowery Łódź. Czy powróci obowiązek rejestrowania jednośladów?

Zdaniem inicjatorów akcji, czyli osób zrzeszonych w grupie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, przepisy powinny być równe dla wszystkich, a anonimowość na drodze publicznej nie powinna mieć miejsca.

Dlatego też aktywiści z Łodzi wystosowali do resortu infrastruktury pismo, w którym zwrócili się z prośbą o wprowadzenie dodatkowych uregulowań prawnych dla właścicieli rowerów i hulajnóg. Mowa o obowiązku zamontowania tablic rejestracyjnych oraz wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC.

- Użytkownicy rowerów i hulajnóg nie mogą pozostać anonimowi, ponieważ korzystają pełnej infrastruktury rowerowej. Przecież w przypadku gdy łamią prawo, policja i straż miejska nie mogą ich nawet zidentyfikować – tłumaczy szef stowarzyszenia „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie" Jarosław Kostrzewa.

We wniosku wysłanym do Ministerstwa Infrastruktury członkowie stowarzyszenia piszą, że z każdym rokiem użytkownicy dróg i piesi obserwują rosnąca liczbę wykroczeń rowerzystów i jeżdżących na hulajnogach.

„Niestety wraz ze wzrostem użytkowników poruszających się po drogach dla rowerów (DDR) czy jezdniach lub miejscach wyznaczonych, my jako kierowcy, motorniczowie, inni uczestnicy ruchu drogowego w tym piesi, zauważamy coraz więcej wykroczeń, przewinień z udziałem rowerzystów, osób korzystających z hulajnóg” - czytamy w piśmie LDZ Zmotoryzowanych Łodzian do Ministerstwa Infrastruktury.

Polecamy: MPK Łódź. Ile kosztuje migawka MPK Łódź? Sprawdź cennik migawek MPK Łódź!

Tablice rejestracyjne dla rowerów? Przeciwników takiego rozwiązania nie brakuje

Zwolennikami wprowadzenia tablic rejestracyjnych dla rowerów nie są aktywiści z grupy Rowerowa Łódź. 

- Jak na stronę zmotoryzowanych to niebywałe, z jaką częstotliwością zajmujecie się rowerzystami. Szkoda. Zamiast konstruktywnego przedstawicielstwa zmotoryzowanych, dążycie do skupiania się jedynie na konfliktowaniu ludzi - czytamy w jednym z komentarzy Rowerowej Łodzi na Facebooku pod postem LDZ Zmotoryzowanych Łodzian.

Sprawa ewentualnego wprowadzenia tablic rejestracyjnych dla rowerów i hulajnóg to kolejny punkt, który zaognia trwający od jakiegoś czasu spór na linii zmotoryzowani kontra rowerzyści. 

To, jak wiele emocji wywołuje nowa inicjatywa LDZ Zmotoryzowanych Łodzian, widać chociażby po komentarzach pod postem grupy, który publikujemy poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy