Reklama

Reklama

Rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Co trzeba wiedzieć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/zdjęcie poglądowe

Rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Co trzeba wiedzieć?  - Zdjęcie główne

Rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych | foto Canva/zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 20 kwietnia kandydaci ubiegający się o przyjęcie do łódzkich szkół ponadpodstawowych mogą składać wnioski poprzez elektroniczny system naboru. Co należy wiedzieć o tegorocznej rekrutacji?

Reklama

Termin logowania się w elektronicznym systemie składania deklaracji dotyczących wyboru szkół mija 17 maja (rekrutacja podstawowa). Po zalogowaniu się na stronie lodzkie.edu.com.pl/kandydat/app/, kandydat wybiera szkoły i szereguje je zgodnie z preferencjami. Według uchwały Rady Miejskiej uczniowie mogą typować dowolną liczbę placówek i oddziałów. 

Rekrutacja 2022. Ilu uczniów przyjmą łódzkie szkoły ponadpodstawowe? 

Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się w dniach 24-26 maja. Po uzyskaniu wyników osoby ubiegające się o przyjęcie do szkół wciąż będą miały możliwość zmiany preferencji dotyczących wyboru – kandydaci ponownie będą mogli zalogować się do systemu naboru. Listy osób zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych dostępne będą 19 lipca. 

„Nie ma pośpiechu, tutaj nie decyduje kolejność logowania w systemie tylko oceny ze świadectwa ukończenia szkoły oraz egzaminu ósmoklasisty, więc zachęcam kandydatów, by prześledzili ofertę naszych szkół, a dokonując wyboru kierowali się zainteresowaniami, marzeniami i umiejętnościami, a nie modą. Czasu jest dość, by wybrać dobrze” – wyjaśnia wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka. 

Jak wynika z komunikatu Urzędu Miasta Łodzi, w tym roku ósmą klasę ukończy 6289 uczniów. Uwzględniając osoby spoza miasta, które chcą podjąć naukę w łódzkich szkołach, przygotowano 7539 miejsc. Wśród nich znalazły się miejsca w liceach – 3930, w technikach – 2880 oraz w szkołach branżowych I stopnia – 729. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy