Reklama

Reklama

Rozstrzygnięto II Miejski Program Mikrograntów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rozstrzygnięto II Miejski Program Mikrograntów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Po raz drugi działania społeczników zorganizowanych w grupy nieformalne, sąsiedzkie, zostaną dofinansowane w ramach Miejskiego Programu Mikrograntów. W sumie 38 projektów mających poprawić jakość życia mieszkańców będzie zrealizowanych jeszcze w tym roku.

Reklama

Założeniem programu jest zasilanie działań mających na celu poprawę jakości życia mikrospołeczeństw w ramach miasta. Może to być wspólna przestrzeń dla kilku kamienic albo skwer przy bloku.

W tym roku do programu zgłoszono 83 projekty, z których uznanie jurorów zdobyło 38 propozycji. Zgodnie z wytycznymi, dofinansowaniem nieprzekraczającym 5 tys. zł zostaną wsparte w realizacji takie pomysły jak: „Więcej zieleni na Wschodniej od dziś”, „Mur, który łączy” czy „Pszczeli sąsiedzi”, zaplanowane jeszcze na bieżący rok.

 - Wśród tegorocznych zwycięzców dużo jest działań podwórkowych, sąsiedzkich, zieleni, czy drobnej infrastruktury – mówi Łukasz Waszak z Centrum Opus.

Organizatorzy zauważają, że dzięki tego typu projektom często zawiązują się gotowe do współpracy sąsiedzkie społeczności. Takim przykładem jest grupa mieszkańców z ul. Legionów 50, która wspólnie zaczęła dbać o swoje podwórko i tym samym polepszać swoje otoczenie.

- Pierwsze pieniądze, które udało nam się pozyskać, przeznaczyliśmy na zagospodarowanie tej podwórkowej przestrzeni – na kupno ziemi, ławki, altanę, a kwiaty i krzewy zorganizowaliśmy sami. To zaostrzyło nasz apetyt na zmianę tej przestrzeni, stąd projekt dotyczący muralu – opowiada Milena Roguszewska, pomysłodawczyni projektu „Mur, który łączy”.

Dofinansowane w ramach programu działania będą realizowane od 1 lipca do 8 grudnia br. Szczegóły są dostępne na stronie www.opus.org.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy