Reklama

Reklama

Rynek pracy w Łódzkiem. Przedsiębiorcy planują popandemiczne podwyżki!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rynek pracy w Łódzkiem. Przedsiębiorcy planują popandemiczne podwyżki! - Zdjęcie główne

Rynek pracy w Łódzkiem. Przedsiębiorcy planują propandemiczne podwyżki! TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wszystko wskazuje na to, że sytuacja na łódzkim rynku pracy jest stabilna. Chociaż do zwolnień grupowych w województwie łódzkim zgłoszono ponad tysiąc osób, to zdecydowana większość z nich zachowa pracę.

Reklama

Najwięcej, bo prawie 1000 zgłoszeń do Powiatowego Urzędu Pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych, wpłynęło z firmy Veolia Energia Łódź S.A. Taki stan rzeczy może być jednak nieco mylący, gdyż w tym wypadku mowa o wypowiedzeniach zmieniających warunki pracy i płacy.

!reklama!

- Przyczyną planowanych wypowiedzeń jest zawarcie 5 października protokołu dodatkowego do Zakładowego Zbiorowego Układu Pracy dla Pracowników Veolia Energia Łódź S.A - mówi dla „Dziennika Łódzkiego” Ewa Fijałkowska, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Tesco Polska. Do zwolnień zgłoszono 64 osoby, a 47 z nich już straciło pracę. To skutek zmian, jakie w ostanim czasie dotknęły firmę. Przypomnijmy, że większość sklepów została w czerwcu sprzedana grupie Salling Group, ale łódzkie oddziały przy ul. Widzewskiej oraz Pojezierskiej nie zostały uwzględnione w transakcji. Zamiast tego działkę przy ul. Widzewskiej kupił kielecki deweloper - Echo Investment, a miejsce sklepu zajmą mieszkania.

Warto podkreślić, że większość przedsiębiorców nie zamierza przeprowadzać kolejnych zwolnień w 2021 roku. Oczywiście wszystko zależy od rozwoju pandemii i ewentualnych rządowych obostrzeń, ale przyszłość rysuje się raczej w jasnych barwach. 

- Aż 70% firm nie planuje żadnych zmian, zaś 17% przewiduje nowe rekrutacje% i 8% spodziewa się redukcji - czytamy w podsumowaniu badania Instytutu Badawczego Randstad.

Co ważne, przedsiębiorcy raczej nie planują także obniżek wynagrodzeń w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Natomiast blisko 1/5 zapowiada podwyżki dla swoich pracowników. 

źródło: Dziennik Łódzki, Randstad

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy