Reklama

Reklama

Skąd łódzki Caritas ma puste plecaki? Sprawdź i włącz się do akcji, która je zapełni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Skąd łódzki Caritas ma puste plecaki? Sprawdź i włącz się do akcji, która je zapełni   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Caritas Archidiecezji Łódzkiej rozpoczął kolejną edycję akcji “Tornister pełen uśmiechów”, której celem w tym roku jest przygotowanie i przekazanie 700 wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci z diecezji pińskiej na Białorusi oraz archidiecezji łódzkiej. 

Reklama

Idea akcji jest bardzo prosta. Łódzki Caritas na przełomie lipca i sierpnia przekaże 50 parafiom z terenu archidiecezji łódzkiej, które zgłosiły się do programu, puste tornistry. Parafianie będą mogli zabrać do domu jeden taki plecak i wypełnić go niezbędnymi artykułami szkolnymi. Następnie oddają go do proboszcza swojej parafii, który z kolei przekaże je z powrotem do łódzkiej Caritas. Cała akcja potrwa do 15 sierpnia.

Skąd wzięły się plecaki? Zostały zakupione ze środków pochodzących z odpisu 1 proc. podatków oraz z darowizn indywidualnych.

Co można do nich włożyć? Wszelkie potrzebne w szkole artykuły, takie jak zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, bloki rysunkowe, kalkulatory, linijki, cyrkle, kolorowe papiery, piórniki itd..

Jaki dalszy los czeka zebrane wyprawki szkolne? Większość, czyli 500 sztuk trafi do najbiedniejszych dzieci w wieku od 6 do 18 lat z parafii pińskiej na Białorusi. Pozostała część zostanie rozdysponowana wśród najuboższych dzieciaków w archidiecezji łódzkiej.

- Na terenie diecezji pińskiej mieszka jedna trzecia ludności Białorusi - 3,15 mln osób i leży drugie co do wielkości miasto kraju - Homel. Część terenu diecezji została poszkodowana w wyniku promieniowania po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku. Mieszkańcy diecezji żyją w ubóstwie. Często brakuje im pieniędzy na podstawowe utrzymanie, a zakupy odzieży czy wyprawki szkolnej dla dzieci są prawdziwym wyzwaniem - tłumaczy Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Jak wynika z ustaleń Caritas w samym Pińsku na katechezę uczęszcza ponad 150 dzieci. Spora część z nich ma polskie korzenie.

Akcję można również wesprzeć wpłacając pieniądze na konto łódzkiego Caritasu lub korzystając z portalu dobromat24.pl

Zarówno tornistry jak i to, co w nich się znajdzie, wzięło się z otwartości ludzkich serc. Warto wziąć udział w tej akcji. Warto pomóc.  Pustkę, nieważne czy w sercu czy np. w plecaku, zawsze bowiem można zapełnić okazanym dobrem.

Źródło: Deon / Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy