Reklama

Reklama

„Skala tego zdarzenia nas przerosła”- wiceminister zdrowia o obecnej sytuacji pandemicznej w Polsce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

„Skala tego zdarzenia nas przerosła”-  wiceminister zdrowia o obecnej sytuacji pandemicznej w Polsce - Zdjęcie główne

„Skala tego zdarzenia nas przerosła”- wiceminister zdrowia o obecnej sytuacji pandemicznej w Polsce (fot. gov.pl) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tak Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia  skomentował obecną sytuacje w kraju podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia.

Reklama

W czwartkowych statystykach zanotowano najwyższy jak dotąd wskaźnik liczby zgonów, który wyniósł 637 osób, czyli najwięcej od początku pandemii.

!reklama!

Zaskakujące słowa padły ze strony wiceministra zdrowia, Sławomira Gadomskiego, który przyznał, że skala epidemii przygniotła polską opiekę zdrowotną. Debata podczas sejmowej Komisji Zdrowia planowo miała skupić się na innych chorobach niż Covid-19, ale wszystkie dyskusje ostatecznie zdominowała tematyka wirusa.

Wiceszef resortu zdrowia zaznaczył, że ministerstwo jest w trakcie ustalania kolejnych kroków programu odbudowy systemu ochrony zdrowia, głównie w zakresie profilaktyki, zniesienia limitów świadczeń w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, zapewnienia większej koordynacji ścieżki postępowania z pacjentem w kardiologii oraz kontynuacji reformy psychiatrii, w tym dziecięcej.

Przyznał, że „pandemia poturbowała sektor ochrony zdrowotnej”, a jej skala przerosła oczekiwania rządzących.

Źródło: WP.PL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy