Reklama

Słoneczne dźwięki na otwarcie koncertów w Parku Źródliska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Siódma edycja „Letnich Koncertów w Altanie” rusza w pierwszą lipcową niedzielę (7 lipca) w Parku Źródliska.

Słoneczne dźwięki na otwarcie koncertów w Parku Źródliska

Cykliczna impreza realizowana jest w ramach projektu „Zielona Łódź” przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademię Muzyczną w Łodzi. Młodzi muzycy tworzący trio zapewnią łódzkim melomanom słoneczne dźwięki na początek wakacji. W parkowy plener popłyną dźwięki klarnetu, akordeonu i kontrabasu. Kamil Leszczyński, Gabriel Balukiewicz i Michał Przeździecki przygotowali pogodny, plenerowy repertuar: opracowania piosenek Henryka Warsa, standardy jazzowe , energetyczne tanga i muzykę klezmerską. Koncert odbędzie się w zabytkowej altanie w Parku Źródliska I (al. Józefa Piłsudskiego). Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Pierwsze popołudnie z muzyką w parkowej altanie przyniesie słuchaczom program zatytułowany „Solar Sound”. Kompozycje inspirowane argentyńskim tangiem: słynne „Libertango” Astora Piazzolli i nieco od niego młodsze, „Tango Pour Claude” Richarda Galliano powinny przypaść do gustu słuchaczom. Muzycy wykonają też opracowanie utworu, który śpiewali antyfaszystowscy partyzanci, oparte na włoskiej melodii ludowej „Bella ciao”. Trio zagra również kompozycję młodego łódzkiego twórcy Aleksandra Brycha o zagadkowym tytule „Kupu-kupu”. W trakcie koncertu usłyszymy jazzową balladę „Fly Me to the Moon” Barta Howarda oraz muzykę klezmerską Sholoma Secundy - „Bei Mir Bistu Shein”. Klamrą spinającą całość będą aranżacje piosenek Henryka Warsa. Hity oryginalnie wykonywane w przedwojennych kinowych przebojach przez Eugeniusza Bodo. Popołudnie rozpocznie przebój „Umówiłem się z nią na 9”, a zakończy – „Już taki jestem zimny drań”.

Wykonawcy niedzielnego koncertu to muzycy związani z Łodzią. Klarnecista Kamil Leszczyński to solista, muzyk orkiestrowy, a przede wszystkim wielki pasjonat kameralistyki. Zaangażowany jest w różnorodne projekty związane m.in. z muzyką do spektakli teatralnych, folklorem i interpretacją muzyki współczesnej. Gabriel Balukiewicz występuje jako grający na akordeonie solista i kameralista. Ważną częścią w jego działalności artystycznej jest udział w prawykonaniach muzyki najnowszej, a także współpraca z łódzkimi i krakowskimi teatrami. Laureat konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobył też prestiżowe stypendia. Obaj artyści ukończą w tym roku studia w łódzkiej Akademii Muzycznej. Michała Przeździeckiego, który jest kontrabasistą, można usłyszeć przede wszystkim w orkiestrach Filharmonii Łódzkiej i Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie też na co dzień pracuje. Nie ogranicza się wyłącznie do repertuaru klasycznego, ponieważ współpracuje również z Hollyłódzką Orkiestrą Filmową przy projektach „Queen Symfonicznie” i „Gwiezdne Wojny Koncertowo”. Zaś swoje zainteresowania muzyką kameralną realizuje w  zespole Mellow D Project.

Organizatorzy zapraszają na kolejnych osiem „Letnich Koncertów w Altanie” - w każdą niedzielę od 7 lipca do 25 sierpnia.

Zielona Łódź → www.facebook.com/Zielonalodz
Akademia Muzyczna w Łodzi → www.facebook.com/akademiamuzycznalodz

„Letnie Koncerty w Altanie” | program koncertu 7 lipca pt. „Solar Sound”

Henryk Wars – Umówiłem się z nią na 9
Richard Galliano – Tango Pour Claude
Utwór partyzantów antyfaszystowskich oparty na włoskiej melodii ludowej Bella ciao
Sholom Secunda – Bei Mir Bistu Shein
Bart Howard – Fly Me to the Moon
Aleksander Brych – Kupu-kupu
Astor Piazzolla – Libertango
Henryk Wars – Już taki jestem zimny drań

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy