Reklama

Reklama

SMART CITY. Miasto XXIIw. – z cyklu Kreatywna Firma na kanale INTV

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

SMART CITY. Miasto XXIIw. – z cyklu Kreatywna Firma na kanale INTV - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W grudniu rozpoczęliśmy publikację cyklu Kreatywna Firma poświęconego Smart City, którego partnerem jest Spółka Egis Projekt Polska.  Dla przypomnienia czym jest koncepcja SMART CITY? To nowy trend w dyskusji o rozwoju urbanistycznym i ewolucyjnym miast w XXIw., jakże na czasie w okresie przygotowywania przez Miasto Projektu Strategii Rozwoju Miasta Łodzi – „Łódź jutra”. 

Reklama

Jak przygotować się do innowacyjnego projektu, jak zdefiniować założenia i zadania w nowym projekcie?

!reklama!

Na te pytania prowadzącego program Kreatywna Firma Jana Bociana,  odpowie Pan Marcin Jeż.

Doświadczenia Pana Marcina oraz zespołu Egis Project Polska z określania i definiowania nowych projektów pozwolą nie tylko określić ścieżkę budowy projektów ale również jak przeprowadzić ich konsultację z potencjalnymi partnerami. Prowadzenie konsultacji i negocjacji na linii potencjalni partnerzy a samorządy to kolejny krok w kierunku realizacji nowych projektów dla „efektywnego miasta”. 

Zapraszamy na kolejny odcinek poniedziałek 18 stycznia o godz. 19.00.  Aby przybliżyć państwu tematykę zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi kolejnego odcinka  z serii poświęconej SMART CITY – Pana Marcina Jeża – Project Managera w BikeU Sp. z o.o.. 

18 stycznia – poniedziałek godz. 19.00 - Transmisja premierowa Seminarium SMART CITY. Technologie Miasta XXII w.  – Kreatywna Firma - Odcinek 6

program Jana Bociana,
Gość: Marcin Jeż – Development Manager – BikeU Sp. z o.o.

Najczęściej spotykanym polskim tłumaczeniem SMARTCITY jest „miasto inteligentne”, z pewnością nie jest do doskonałe tłumaczenie i nie odzwierciedla kluczowego założenia tj. wykorzystania cyfrowych i telekomunikacyjnych technologii dla dostarczania coraz lepszych usług mieszkańcom i biznesowi. Równocześnie z wykorzystaniem technologii poprawiających komunikację pomiędzy zarządzającymi i dostawcami usług a mieszkańcami. Ważność nowych narzędzi komunikacji pomiędzy administracją, a mieszkańcami jest szczególnie ważna teraz w obliczu ograniczonej możliwości bezpośrednich spotkań, przy równoczesnych pracach nad strategicznymi dokumentami dla miasta. 

W rzeczywistości SMART CITY to „miasto efektywne”, które dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych przyspieszjących obieg i wymianę informacji dostarcza mieszkańcom usług na coraz wyższym poziomie oraz rozwiązuje efektywnie problemy na terenach zurbanizowanych. Oznacza to również zgodnie z dokumentami Unii Europejskiej coraz bardziej interaktywną i elastyczną administrację miejską, bezpieczniejsze przestrzenie publiczne i zaspokojenie potrzeb starzejącego się społeczeństwa. 

Z pewnością w wyniku pandemii koronowiusa COVID-19 jesteśmy świadkami i uczestnikami gwałtownego zwiększania się roli technologii zarówno w naszym życiu codziennym, pracy, jak i współpracy z administracją i zarządzającymi miastami.  

Więcej na temat koncepcji efektywnego miasta odnajdą Państwo w rozmowie Jana Bociana z Krzysztofem Bernatowiczem - Prezesem Egis Projects Polska sp. z o.o. 

Kreatywna Firma - program Jana Bociana - Odcinek 2 
https://youtu.be/pPRKYI9bovU
 
Gość: Krzysztof Bernatowicz,  Prezes Egis Project Polska 

Na wiele szczegółowych pytań jak realizowana jest koncepcja SMART CITY w praktyce znajdziecie w rozmowie z prowadzącego program Jana Bociana z Bartoszem Słaboniem – Project Managerem w BikeU Sp. z o.o. spółki z Grupy Egis w Polsce. 

Kreatywna Firma - program Jana Bociana - Odcinek 3
https://youtu.be/8hnb9_5pp9Q
Gość: Bartosz Słaboń – Project Manager – BikeU Sp. z o.o.

Jednym z kluczowych tematów dotyczących efektywnego miasta to efektywna komunikacja i integracja wielu form transportu miejskiego. Często jednym z pierwszych projektów efektywnego transportu miejskiego jest wprowadzenie roweru publicznego. Jak przygotować się do projektu roweru miejskiego? Jakie trendy pojawiają się w nowych projektach efektywnego miasta? Czego możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości w rozmowie z Albertem Wójtowiczem. 

Kreatywna Firma - program Jana Bociana - Odcinek 4
https://youtu.be/YZhmS8eW6YU 
Gość: Albert Wójtowicz – Project Manager – Egis Projects Polska Sp. z o.o.. 

W kolejnej odsłonie cyklu na pytania prowadzącego program Kreatywna Firma Jana Bociana, a dotyczące jak zorganizować wsparcie dla skutecznego wprowadzania innowacyjnych projektów  odpowiada Pani Magdalena Sobczak-Santasouk – Project Managera w BikeU Sp. z o.o.. Dlaczego biuro wsparcia i obsługi KLIENTA powstało w Łodzi? Jak zaplanować komunikację? Z jakimi niespodziankami i wyzwaniami zmagają się wdrażający projekty? Jak uzyskać cel nadrzędny tj. zadowolenie użytkowników technologii SMARTCITY? Odpowiedzi na te pytania w odcinku 6 serii. 

Kreatywna Firma - program Jana Bociana - Odcinek 5
https://youtu.be/yFi6ALtztuw 
Gość: Magdalena Sobczak-Santasouk – Project Manager BikeU Sp. z o.o., 

25 stycznia – poniedziałek godz. 19.00 - Transmisja premierowa Seminarium SMART CITY. Technologie Miasta XXII w.  – Kreatywna Firma - Odcinek 7

program Jana Bociana,
Gość: Andrzej Gienieczko - Dyrektor ds. PPP -  - Egis Projects Polska Sp. z o.o. 

Szczegóły emisji poszczególnych odcinków na stronie INTV

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy