Reklama

Reklama

Śmieci w Łodzi. Gigantyczna podwyżka! Od 1 marca zapłacimy dużo więcej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Śmieci w Łodzi. Gigantyczna podwyżka! Od 1 marca zapłacimy dużo więcej - Zdjęcie główne

W Łodzi od 1 marca za wywóz śmieci zapłacimy 34 zł od osoby. To podwyżka o 10 zł od osoby! (fot. Freepik)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowy miesiąc przyniesie łodzianom znaczące podwyżki opłat za śmieci. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi od 1 marca 2021 roku łodzianie zapłacą 34 zł od osoby. Z kolei tzw. opłata podwyższona za niesegregowane śmieci wyniesie 68 zł. Nowe stawki będą obowiązywały przynajmniej do 1 czerwca.

Reklama

Gigantyczna podwyżka opłat za śmieci. Ceny wzrosną o 40%

Rada Miejska w Łodzi w ekspresowym tempie przyjęła uchwałę dotyczącą zmiany stawki za odbiór odpadów. Od 1 marca łodzianie zapłacą 34 zł od osoby, tzw. opłata podwyższona za niesegregowanie wyniesie 68 zł.

!reklama!

Jeszcze w listopadzie wydawało się, że od stycznia 2021 roku zmieni się sposób naliczania opłaty za odbiór odpadów komunalnych, a jej wysokość będzie uzależniona od ilości zużytej wody, a nie jak dotychczas - od liczby osób w gospodarstwie domowym. Według nowego projektu stawka za śmieci miała wynosić 9,60 zł za śmieci za każdy metr sześcienny wody.

Uchwałę łódzkiej Rady Miejskiej uchyliła jednak Regionalna Izba Obrachunkowa, której zdaniem nowy przepisy zawierały błędy, a w części zapisów były niezgodne z konstytucją. 

W związku z tym radni musieli ekspresowo szukać innego rozwiązania. I znaleźli. Podnieśli opłaty za śmieci o około 40%. Nowe stawki będą obowiązywały od 1 marca 2021 roku.

Polecamy: Karta Łodzianina. Jak ją wyrobić i ile to kosztuje? Sprawdź na TuŁódź.pl [zdjęcia]

Ile w Łodzi zapłacimy za śmieci w drugiej połowie 2021 roku? 

To prawdopodobnie nie koniec zmian. Pod koniec stycznia Radni Rady Miejskiej w Łodzi przegłosowali uchwałę nad wprowadzającą hybrydowy system opłat za śmieci – inaczej będą płacić mieszkańcy domów jednorodzinny a inaczej - lokatorzy budynków wielorodzinnych. 

- Pozostajemy przy mieszanym systemie naliczania opłat za śmieci czyli w zabudowie jednorodzinnej będzie to stawka 34 zł od osoby natomiast w zabudowie wielorodzinnej opłata śmieciowa będzie powiązana ze zużyciem wody ze stawką 9,60 zł za metr sześcienny - tłumaczy Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Brane pod uwagę będzie zużycie z 3 miesięcy poprzedzających złożenie deklaracji. Zmiany w życie mają wejść w życie od 1 lipca, a więc kluczowe przy przejściu na nowy system opłat będą kwiecień, maj i czerwiec. To na podstawie tych miesięcy będzie wyliczana stawka, jaką łodzianie będą musieli zapłacić za wywóz śmieci.

Teraz w magistracie będą z niecierpliwością czekali na decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej, która już jedną uchwałę dot. zmiany opłat za śmieci w Łodzi uchyliła.  

Decyzji dotyczącej najnowszej uchwały jeszcze w RIO nie podjęto.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy