Reklama

Śmieciowe zamieszanie w Łodzi. Co zrobi Rada Miejska?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Śmieciowe zamieszanie w Łodzi. Co zrobi Rada Miejska? - Zdjęcie główne

Śmieciowe zamieszanie w Łodzi. Co zrobi Rada Miejska? TuŁódź Łódź wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Uchylenie nowego systemu naliczania opłat za wywóz śmieci w Łodzi przez Regionalną Izbę Obrachunkową sprawiło, że wciąż nie wiadomo, ile w 2021 roku zapłacimy za śmieci. Władze miasta nadal nie podjęły decyzji w tej sprawie.

Przypomnijmy, że kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła uchwałę Rady Miejskiej, zgodnie z którą kwoty za wywóz śmieci miały być uzależnione od tego, ile wody zużyjemy. 

!reklama!

Nowy projekt zakładał, że stawka za śmieci miała wynosić 9,60 zł za każdy metr sześcienny wody, Według danych ZWiK średnio miesięcznie 1 osoba zużywa ok. 3 m sześć. wody. Średnie miesięczne zużycie zostało policzone z uwzględnieniem tylko 6 zimowych miesięcy tj. październik - marzec, a więc kiedy nie podlewa się ogrodów/trawników. 

- Nasza uchwała - i to podkreślam na każdym kroku - była konsultowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Ona w opinii RIO i również naszych prawników jest nie do podważenia - twierdziła na początku grudnia wiceprezydent Moskwa-Wodnicka. 

Okazuje się jednak, że Regionalna Izba Obrachunkowa nie zgodziła się na zmiany systemu naliczania opłat za śmieci w Łodzi.

Zadowolenia z takiego faktu nie kryją radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy zapewniają, że odrzucenie uchwały uchroniło łodzian przed podwyżkami.

Inaczej sprawę widzą władze Łodzi, które obecnie rozważają dwie możliwości. Albo miejscy radni będą próbowali poprawić uchwałę tak, by Regionalna Izba Obrachunkowa nie miała do niej żadnych zastrzeżeń, albo przegłosują podwyżkę przy zachowaniu obecnego systemu naliczania opłat. 

Na razie bliżej realizacji jest ten drugi scenariusz. Mowa o opłatach za wywóz śmieci wynoszących nawet 34 zł miesięcznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy