reklama
reklama

Startuje łódzki program in vitro na lata 2021 – 2025. Określono warunki wg. których pary z Łodzi będą mogły poddać się procedurze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Startuje łódzki program in vitro na lata 2021 – 2025. Określono warunki wg. których pary z Łodzi będą mogły poddać się procedurze - Zdjęcie główne

W zapisach procedur dotyczących tegorocznego łódzkiego programu in vitro wprowadzono jedną istotną zmianę (fot. unslapash) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto przekaże dofinansowanie na leczenie par, które już teraz mogą zgłaszać się na kwalifikację do łódzkiego programu in vitro. Procedury będą przeprowadzane w dwóch ośrodkach – klinice Gameta oraz Salve Medica. Do regulaminu wprowadzono dodatkowy zapis. 
reklama

Z poprzedniego łódzkiego programu in vitro urodziło się 258 dzieci

!reklama!

- W poprzednim programie in vitro, który realizowaliśmy od 2016 do 2020 roku urodziło się 258 maluchów. Wśród nich mamy aż 15 par bliźniąt – chwali program Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi, inicjator łódzkiego programu in vitro.

Adam Wieczorek, wiceprezydent miasta Łodzi, drugi z pomysłodawców wprowadzenia miejskiego programu in vitro dodaje, że w nowym programie wprowadzono pewne zmiany.

In vitro w Łodzi. Kto może przystąpić do nowego programu?

Kwota dofinansowania oraz wiek kobiety biorącej udział pozostał niezmienny względem zasad obowiązujących w poprzednich latach. Wprowadzono jednak dodatkowy zapis.

- Nie zmieniła się kwota dofinansowania - to maksymalnie 5000 zł do każdego zabiegu. A z programu mogą skorzystać panie w wieku od 20 do 40 lat. Natomiast
w nowym programie z dotacji mogą skorzystać tylko te pary, które rozliczały podatki w Łodzi minimum 3 miesiące przed kwalifikacją -
dodaje wiceprezydent Wieczorek.

Pary w Łodzi będą leczone w klinikach Gameta i Salve Medica

Przedstawicielka kliniki Gameta zaznaczyła, że poprzednia edycja miejskiego programu dla łózkich par zakończyła się dużym sukcesem.

-Współpracowaliśmy z miastem już przy poprzednim programie. To był sukces miasta. Możemy się pochwalić 142 urodzonymi u nas maluchami. Kolejne przyszłe mamy są zaś w ciąży. Przyznam, że już wczoraj rozpoczęliśmy kwalifikacje do nowej edycji programu. Oczekiwanie ze strony zainteresowanych par było ogromne. Telefony urywają się od wielu dni – mówi Aleksandra Gozdek–Piekarska, pełnomocnik zarządu ds komunikacji społecznej Kliniki Gameta.

Podkreślono również znaczenie wsparcia finansowego, z którego mogą skorzystać pary. 

-Być może Państwo sobie nie zdają z tego sprawy, ale o wiele łatwiej jest współpracować z parą, która nie jest aż tak bardzo obciążona myśleniem o finansach. Dotacja na leczenie jest bardzo potrzebna. Dodam, że my mamy już 3 pary, którym z programu urodziło się dwoje dzieci. I nie są to bliźnięta. Podeszli do procedury raz jeszcze, skorzystali z zamrożonych zarodków – dodaje Małgorzata Wójt, kierownik Laboratorium Embriologicznego w Salve Medica.

Skuteczność Programu dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Łodzi na lata 2016 – 2020 wynosi 46,64% (mierzona stosunkiem liczby ciąż do liczby wykonanych transferów). Dane te mogą ulec zmianie. 

Dla porównania, zgodnie z danymi za rok 2016 opublikowanymi niedawno przez ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology), skuteczność metody in vitro mierzona stosunkiem liczby ciąż do liczby wykonanych transferów wynosi 34,80%.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama