Reklama

Reklama

Straż Graniczna w Łodzi zatrzymała Afgańczyków przewożonych w naczepie tira. Mężczyźni oświadczyli, że ich podróż zorganizowali przemytnicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Straż Graniczna w Łodzi zatrzymała Afgańczyków przewożonych w naczepie tira. Mężczyźni oświadczyli, że ich podróż zorganizowali przemytnicy - Zdjęcie główne

Straż Graniczna w Łodzi zatrzymała Afgańczyków przewożonych w naczepie tira. Dwóch z nich nie jest pełnoletnich (fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Funkcjonariusze z Placówki Straż Granicznej w Łodzi zatrzymali czterech cudzoziemców, podających się za obywateli Afganistanu. Młodzi mężczyźni zostali ujawnieni w naczepie tira, podróżującego z Rumunii do Polski. Jak zeznali, docelowo mieli trafić do Belgii, a  ich przewóz zorganizowali przemytnicy.

Reklama

Do zdarzenia doszło w piątek 5 lutego w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Polesie na autostradzie A2 w kierunku Warszawy. 

!reklama!

Kierowca jednego z samochodów ciężarowych przejeżdżającego obok parkingu zauważył wystającą rękę z przestrzeni ładunkowej tira. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze z łódzkiej placówki Straży Granicznej ustalili, że w przestrzeni ładunkowej samochodu znajduje się czterech młodych mężczyzn. 

Czterech Afgańczyków ujawnionych przez straż graniczną w Łodzi. Dwóch z nich jest niepełnoletnich

Każdy z nich posiadał przy sobie tymczasowy dokument tożsamości azylanta, wydany przez władze Rumunii, co świadczyło o ubieganiu się przez nich o ochronę międzynarodową na terytorium Rumunii. 

Cudzoziemcy oświadczyli, że są obywatelami Afganistanu, a podróż do Polski w ukryciu naczepy tira zorganizowali im przemytnicy. Następnie z naszego kraju mieli przedostać się do Belgii, aby na miejscu uzyskać status pobytowy. 

Cudzoziemcom przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. 

Z uwagi na fakt, że wśród zatrzymanych były dwie osoby niepełnoletnie - nieposiadające pełnej zdolności do czynności prawnych, na czas trwania postępowania został im ustanowiony kurator. Następnie decyzją sądu, zostały one skierowane do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie. 

Z kolei dwóch pozostałych Afgańczyków umieszczono w Strzeżonym Ośrodka dla Cudzoziemców w Białymstoku. 

Wobec wszystkich wszczęto postępowania administracyjne w kierunku zobowiązania do powrotu.

źródło: nadwislanski.strazgraniczna.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy