Reklama

Reklama

Straż miejska zyskała nowe uprawnia. Nie segregujesz śmieci? Może Cię to drogo kosztować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Straż miejska zyskała nowe uprawnia. Nie segregujesz śmieci? Może Cię to drogo kosztować - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykroczeń uprawnia strażników gminnych do nakładania grzywien w formie mandatu karnego.

Reklama

W życie weszły nowe przepisy. Na ich podstawie strażnik miejski (gminny) może nałożyć mandat do 500 zł na osobę, która nie złożyła deklaracji, na podstawie której ustala się wysokość opłaty za wywóz śmieci.

!reklama!

Kara może spotkać również osobę, która nie podała prawdziwych informacji w deklaracji, by płacić mniej za wywóz odpadów.

- Do tej pory straż miejska, jeżeli ustaliła, że dana osoba nie złożyła deklaracji i nie płaci za śmieci albo nie kompostuje, mogła dać jej pouczenie. Grzywna jest zdecydowanie lepsza – podkreślał Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

Inny rozmówca „Rzeczpospolitej” Dariusz Śmierzyński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Ruda" w Warszawie, zauważył, że zmiany dotkną mieszkańców domów jednorodzinnych, w których łatwo jest zweryfikować, czy odpady są segregowane. Inaczej jest w przypadku osób, które mieszkają w blokach, a śmieci wyrzucają do wspólnych pojemników.

Ale nie wszyscy samorządowcy są zadowoleni ze zmian. Jacek Orych, burmistrz Marek mówi, że nowe przepisy nie pomogą miastu, bo to nie ma straży. 

- Szacujemy, że ok. 9–10 tys. osób nie płaci za odpady. Walka z nimi jest trudna. Nie mamy odpowiednich narzędzi prawnych – stwierdził. burmistrz Marek.

Źródło: wprost.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy