reklama
reklama

Streetworkerzy zbierają odzież dla bezdomnych. Chcesz pomóc? Nie przynoś szpilek, sukienek czy garnituru. Lista potrzebnych rzeczy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Streetworkerzy zbierają odzież dla bezdomnych. Chcesz pomóc? Nie przynoś szpilek, sukienek czy garnituru. Lista potrzebnych rzeczy - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźŁódzcy streetworkerzy, którzy pomagają osobom bezdomnym, rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się, najtrudniejszego okresu w roku. Można im pomóc. Zobacz, jak.
reklama

 W Łodzi trwa zbiórka odzieży dla osób w potrzebie. Organizatorzy akcji apelują, aby nie przynosić wszystkich ubrań, których chcemy się pozbyć w szafie. Suknia balowa i garnitur nie przyda się osobie, która żyje na ulicy.

Wybierają pustostany zamiast ośrodków. Tak możemy im pomóc 

Grupa sześciu streetworkerów pracujących w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi, która na co dzień zajmuje się pomocą osobom bezdomnym, rozpoczęła przygotowania do zbliżającego się, najtrudniejszego okresu w roku. Jak informuje rzecznik prasowy ośrodka - Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak, obecnie jest prowadzona zbiórka ciepłych ubrań oraz obuwia zimowego dla łodzian znajdujących się w potrzebie. Do akcji może przyłączyć się każdy mieszkaniec naszego miasta, który ma ochotę podzielić się nieużywaną, ale wciąż będącą w dobrym stanie odzieżą.

reklama

Najbardziej potrzebna jest przede wszystkim odzież męska w rozmiarach S, M oraz L, jak również sportowe obuwie dla mężczyzn w rozmiarach powyżej 41, ale także w nietypowych i tak dużych rozmiarach jak 46, a nawet 48. Dla kobiet szczególnie pożądane są buty sportowe w rozmiarach powyżej 39, a w mniejszym zakresie także odzież w rozmiarach S, M oraz L.

Piotr Kowalski, zastępca dyrektora łódzkiego MOPS ds. programów społecznych i osób z niepełnosprawnościami, przyznaje, że zależy im nam na zbiórce rzeczy będących rzeczywiście potrzebnymi osobom, które, z różnych względów, mając do wyboru pobyt w takich placówkach jak schronisko czy noclegownia, decydują się mimo wszystko na przebywanie na ulicach lub w pustostanach. 

reklama

Powinny być więc to ubrania sportowe, które sami zapakowalibyśmy do plecaka, wybierając się na wycieczkę po górach podczas chłodniejszej aury, a także w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy je włożyć. Garnitury, suknie wieczorowe, szpilki, spódnice czy nawet pianki do nurkowania, które trafiały do nas podczas poprzednich zbiórek, z pewnością nie przydadzą się osobom w kryzysie bezdomności, więc za nie serdecznie dziękujemy.

Szczególnie poszukiwane są: ciepłe, długie spodnie i legginsy, ciepłe kurtki sportowe, bluzy, T-shirty (koszulki), bielizna osobista, kalesony, skarpety i rajtuzy, ale również paski do spodni oraz czapki, rękawiczki i szaliki. Mile widziane są również koce, śpiwory, kołdry oraz wszelkie artykuły higieniczno-kosmetyczne.

reklama

Streetworking po Łódzku. Zobacz, gdzie ich znajdziesz

Chętni, którzy mają tego typu ubrania (czyste i niezniszczone) są proszeni o przynoszenie ich od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 11 do siedziby streetworkerów przy ul. Wschodniej 32, m. 16. Odzież można przekazać także w innym terminie – w celu jego ustalenia można skontaktować się pod numerem telefonu: 798 983 672 albo korzystając z Messengera grupy Streetworking po Łódzku

Łódzki MOPS informuje, że według ostatnich, sprzed prawi trzech lat, badań, w naszym mieście jest obecnie niespełna 900 osób w kryzysie bezdomności. W porównaniu z danymi z wcześniejszych lat, liczba ta uległa zmniejszeniu. Wszyscy oni mogą korzystać na co dzień z następujących placówek: Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady 17, Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Szczytowej 11, Schronisko dla Kobiet przy ul. Kwietniowej 2/4, Schronisko dla Bezdomnych Kobiet wraz z miejscami noclegowymi przy ul. Gałczyńskiego 7 oraz Noclegownia przy Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej przy ul. Przybyszewskiego 253. Łącznie wyżej wymienione miejsca zapewniają prawie 450 miejsc dla bezdomnych. Dodatkowo jest jeszcze Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej przy ul. Broniewskiego 1a (60 miejsc – dla 30 kobiet i 30 dzieci) oraz Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przy ul. Franciszkańskiej 85 (24 miejsca).

reklama

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama