Reklama

Struktury lokalne PiS czeka rewolucja. Jarosław Kaczyński chce uniknąć w regionach „baronizacji”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Struktury lokalne PiS czeka rewolucja. Jarosław Kaczyński chce uniknąć w regionach „baronizacji” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zmiany czekają zwłaszcza polityków w regionie, co wywołuje ich wielkie obawy.

Wielu straci swoje funkcje, a roszady personalne mogą doprowadzić do jeszcze większych napięć w formacji rządzącej. Prezes PiS chce także zmienić wewnętrzne mechanizmy zarządzania partią.

 !reklama!

Na pytanie, kto w przyszłości mógłby być liderem polskiej prawicy, Jarosław Kaczyński powiedział Polskiemu Radiu, że jest cała grupa polityków, która tak o sobie myśli. Decyzja o tym, kto dalej będzie kierował Prawem i Sprawiedliwością będzie należała do kongresu partii.

Kongres PiS planowany jest na 7 listopada (choć termin może zostać jeszcze zmieniony). Wtedy mają odbyć się wybory na prezesa partii, którym najpewniej ponownie zostanie Jarosław Kaczyński.

- Polskie życie publiczne nie ma jeszcze tego kształtu, który w sposób do końca właściwy służy polskiemu rozwojowi, służy wolności Polaków i jednocześnie służy temu, by stanowili wspólnotę, różniąc się między sobą tworzyli naród, który potrafi się dobrze usadowić w Europie i świecie na pozycjach dużo lepszych, niż te, które były nam dawane przez dziesięciolecia, a nawet stulecia - mówił prezes Kaczyński Polskiej Agencji Prasowej.

Jak podkreśla prezes Kaczyński musi teraz pomyśleć, by dać szansę na działanie pokoleniu pięćdziesięciolatków, tak, by uniknąć w regionach tak zwanej baronizacji.

Największe bowiem  zmiany czekają właśnie działaczy Prawa i Sprawiedliwości w terenie. Szefami okręgów mają być działacze niepełniący istotnych funkcji politycznych na szczeblu ogólnopolskim. Dotyczy to także regionu łódzkiego, gdzie Urząd Marszałkowski oraz wojewódzki zdominowany jest przez członków PiS.

Źródło: PAP, wpolityce.pl, wp.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy