Studenci Akademii Muzycznej w Łodzi swoje używane struny wyślą do Ameryki Południowej
!reklama!Pomysł zainicjowany przez uczelniany samorząd spotkał się z pozytywnym odbiorem studentek i studentów. Używane struny zostaną przekazane muzykom z innych części świata, znajdującym się w trudniejszym położeniu finansowym.
Inicjatorka akcji, członkini Samorządu Studenckiego Łódzkiej Akademii Muzycznej, Julia Heinzel podkreśla, że zależało jej na tym, by wesprzeć osoby, które podzielają pasję do muzyki, a mimo to nie mogą w swobodny sposób się jej poświęcić.
- Jesteśmy muzykami i powinniśmy zauważać, że są też inni muzycy na świecie, np. w Ameryce Południowej - Wenezueli czy Kolumbii, gdzie my wysyłamy nasze struny, którzy są zmuszeni używać strun zrobionych z części od rowerów lub jakiś kawałków drutów. Profesjonalni muzycy kupując dobrej jakości struny, podczas użytkowania zwracają uwagę na naprawdę niewielkie wady. Często zmieniają je tylko dlatego, że po prostu przestały być głośne – nawet nie dlatego, że uzyskany dźwięk nie jest „czysty”, ale po prostu straciły swoje właściwości koncertowe. – wyjaśnia członkini Samorządu Studenckiego.
„Stare” struny studenci mogą umieszczać w pudełku, które pojawiło się na parterze w budynku Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja.
Inicjatywa nie tylko studencka. Jak mieszkańcy Łodzi mogą włączyć się w pomoc?
Pomysłodawczyni akcji zwraca uwagę na fakt, że w pomoc mogą włączyć się nie tylko studenci.- Wszystkie osoby grające na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, harfie oraz kontrabasie mogą podarować swoje struny. Jeżeli nie mamy oryginalnego opakowania, to wystarczy opisać każdą ze strun – oznaczyć jaka to jest struna, jej rozmiar i do jakiego jest instrumentu. – tłumaczy Julia Heinzel.
Mimo że studentom udało się już uzbierać znaczną liczbę strun, koordynatorka inicjatywy podkreśla, że zawsze może być lepiej. W dalszym ciągu można poprawić ten wynik i dołączyć do akcji– zbiórka trwa do 15 kwietnia.
Inicjatywa ma również charakter proekologiczny – powtórne użycie strun wiąże się z maksymalnym wykorzystaniem pozyskanych materiałów i surowców.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.