Reklama

Reklama

Stulecie urodzin Jana Pawła II. Uczcij papieża na swoim osiedlu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Stulecie urodzin Jana Pawła II. Uczcij papieża na swoim osiedlu - Zdjęcie główne

Najsłynniejszy łódzki wizerunek papieża znajdujący się przy ul. Piotrkowskiej (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 18 maja przypada 100-lecie urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II. W Łodzi jest kilkanaście miejsc związanych z pontyfikatem papieża Polaka, gdzie mieszkańcy mogą oddać cześć jego pamięci.

Reklama

Na specjalnej mapce mieszkańcy Łodzi znajdą adresy wszystkich miejsc, gdzie w tym wyjątkowym dniu mogą oddać się refleksji i modlitwie, położyć kwiaty lub zapalić świeczkę. To kościoły, ale również liczne pomniki i tablice upamiętniające Jana Pawła II.

!reklama!

- Szukaliśmy miejsc na otwartych, ogólnie dostępnych, gdzie może przyjść lub wejść każdy łodzianin i takich naliczyliśmy 19. To głównie miejsca upamiętniające słynną wizytę Jana Pawła II do Łodzi 13 czerwca 1987 roku, podczas której odwiedził „Uniontex” i odprawił mszę na łódzkim lotnisku - powiedziała Katarzyna Zielińska z Biura Komunikacji Społecznej i Dziedzictwa Łodzi Urzędu Miasta Łodzi. – Ale są tu też miejsca mniej znane, związane z ciekawymi faktami z życia Jana Pawła II. Przykładem może kościół św. Teresy, gdzie w 1969 roku kardynał Karol Wojtyła odwiedził festiwal „Sacrosong”.

W Łodzi jest wiele figuralnych pomników papieża Jana Pawła II.

Tablice pamiątkowe oznaczają „szlak papieski” z centrum miasta na lotnisko. W kościele przy ul. Zgierskiej 230 w nawie bocznej znajdują się fragmenty z ołtarza papieskiego, zbudowanego na potrzeby pielgrzymki w 1987 roku, a w kościele sióstr Bernardynek przy ul. Rudzkiej – relikwiarz krwi Jana Pawła II. Ciekawa jest mozaika z wizerunkiem Matki Boskiej, którą Jana Paweł II podarował parafii przy ul. Łąkowej.

Mapkę oraz opis wszystkich miejsc znaleźć można na stronie www.lodz.pl/janpawel2.

18 maja o godz. 18.00 odbędzie się w Archikatedrze Łódzkiej msza upamiętniająca Jana Pawła II, którą celebrować będzie ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. W czasie mszy wystąpią soliści Teatru Wielkiego, a uwieńczeniem ceremonii będzie krótki koncert. Po mszy, uczestnicy zgromadzą się przy pomniku Jana Pawła II i odśpiewają „Barkę”.

Msza święta będzie transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej oraz stronie www.archidiecezja.lodz.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy