Reklama

Reklama

Sukcesja Łódź. W sierpniu czwarty przetarg na zakup Sukcescji. Cena znowu mocno w dół [zdjęcia]

Opublikowano: czw, 24 cze 2021 12:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Sukcesja Łódź. Wciąż nie udało się znaleźć chętnego na zakup centrum handlowego Sukcesja przy al. Politechniki 1. Czy kolejna znacząca obniżka ceny wywoławczej sprawi, że w końcu ktoś zdecyduje się zainwestować pieniądze w giganta przy al. Politechniki w Łodzi?

Sukcesja Łódź. Centrum handlowo-rozrywkowe przy al. Politechniki świeci pustkami

Sukcesja w Łodzi wyróżniała się tym, że nie było w niej kolejek, nawet przed świętami, kiedy łodzianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości robili ogromne zakupy. Można powiedzieć, że wabiła spokojem i brakiem tłumów.

!reklama!

Tymczasem niebawem minie rok od zamknięcia Sukcesji, które nastąpiło 1 lipca 2020 roku. Obecnie w Sukcesji działają jedynie ulokowane na najwyższym piętrze centrum: kino, siłownia oraz kręgielnia. Pozostałe części są niedostępne dla klientów.

I tak też pozostanie przez najbliższe miesiące, ponieważ trzeci przetarg na zakup Sukcesji zakończył się fiaskiem. 

- Nie wpłynęła żadna oferta - informowała Ewa Frontczak, syndyk Sukcesji.

Polecamy: Sukcesja Łódź. Nie ma chętnych na zakup Sukcesji. Co dalej z gigantem na al. Politechniki? [zdjęcia]

Sukcesja Łódź. Nie ma chętnych na zakup Sukcesji. I to mimo niskiej ceny

Znalezienie nowego właściciela dla łódzkiego centrum Sukcesja okazuje się trudniejsze, niż można się było tego spodziewać. 

Już w listopadzie 2020 roku prof. Mariusz Sokołowicz z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ zapowiadał, że nie powinno być większych problemów ze znalezieniem nabywcy Sukcesji.

- Jest to na pewno trudna inwestycja, ale z drugiej strony zlokalizowana w korzystnym miejscu w Łodzi. W związku z tym na pewno znajdzie nabywcę - mówił prof. Sokołowicz.

Tymczasem pierwsza, druga oraz trzecia próba znalezienia nowego właściciela zakończyły się niepowodzeniem. I to pomimo znaczącej obniżki cenowej. 

W pierwszym przetargu cena wywoławcza wynosiła 126 mln zł, w drugim 120 mln zł, a w trzecim już tylko 99 mln zł. 

Polecamy: Wielkie inwestycje mieszkaniowe. Duda Development z mocnym otwarciem II kwartału 2021 na rynkach w Łodzi i Poznaniu

Sukcesja Łódź. Będzie czwarty przetarg. Cena wywoławcza - 85 mln złotych

Niebawem odbędzie się czwarty przetarg na sprzedaż Sukcesji. 

Zaplanowano go na 10 sierpnia, a cena wywoławcza wynosi 85 mln zł. To oznacza, że jest niższa aż o 41 mln zł w porównaniu do pierwotnej oferty i o 14 mln zł niższa od ceny obowiązującej w przetargu numer trzy. Oferty można składać do 6 sierpnia. 

O tym, czy Sukcesja znajdzie nowego inwestora dowiemy się więc w ciągu dwóch miesięcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy