Reklama

Reklama

Sukcesja na sprzedaż. Tak tanio jeszcze nie było!

Opublikowano: sob, 22 sty 2022 08:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ciągu kilku tygodni odbędzie się kolejny, już szósty przetarg na zakup centrum handlowo-usługowego Sukcesja. Ponownie obniżona została cena wywoławcza, jaką trzeba będzie zapłacić za niemal pustą przestrzeń centrum przy al. Politechniki. Czy tym razem znajdą się chętni?

Do Sukcesji wraca życie

Na początku grudnia 2021 roku, po kilku miesiącach posuchy, do łódzkiej Sukcesji wrócili goście. 

Na parterze centrum pojawiło się prawie 140 wystawców z Łodzi i całego kraju, którzy zjechali się do Sukcesji na XXXIX Giełdę Rzeczy Dawnych i Osobliwości.

To pierwsze, ale nie ostatnie takie wydarzenie w Sukcesji. Wiele wskazuje na to, że w 2022 roku na terenie centrum regularnie odbywać się będą wydarzenia.

- Zgodnie z decyzją rady wierzycieli jest zgoda na wynajem powierzchni na różnego rodzaju imprezy. Mowa między innymi o targach czy konferencjach - mówi nam Agnieszka Markowicz. - Zgłosiło się do mnie kilka podmiotów zainteresowanych wynajmem powierzchni w Sukcesji pod taki rodzaj imprez - dodaje.

Szósty przetarg na Sukcesję. Tak tanio jeszcze nie było

Centrum handlowe przy alei Politechniki stoi puste od czerwca 2020 roku. Obecnie działają tam tylko lokale zlokalizowane na IV piętrze, czyli kręgielnia, kino oraz siłownia. Sytuacja może się jednak zmienić, ponieważ Sukcesja już szósty raz zostanie wystawiona na sprzedaż. 

Podczas pięciu poprzednich przetargów nikt się nie zgłosił, a cena galerii handlowej stopniowo malała. Początkowo wynosiła ona 126 mln zł, a następnie 120 mln zł, 99 mln zł, 85 mln zł i 80 mln zł. Mimo to nie było chętnych do kupna centrum. 

Rada wierzycieli podjęła ostatnio uchwałę dotyczącą przetargu numer sześć i nowej ceny wywoławczej. Teraz Sukcesję można będzie kupić za 75 mln złotych, a więc aż o 51 mln złotych mniej w porównaniu do pierwszej oferty. 

To oczywiście cena wywoławcza, a licytację wygra ten, kto zaoferuje najwięcej. Pytanie jednak, czy ktokolwiek zgłosi się do przetargu, czy ponownie zakończy się on fiaskiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy