Reklama

Świecące słupki w Łodzi. Po co pojawiły się w mieście?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: https://www.facebook.com/ekoslupekairsensor

Świecące słupki w Łodzi. Po co pojawiły się w mieście? - Zdjęcie główne

Świecące EkoSłupki w Łodzi | foto https://www.facebook.com/ekoslupekairsensor

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi pojawiły się tajemnicze świecące słupki. To EkoSłupki, które będą sygnalizowały jakość powietrza w pięciu lokalizacjach w mieście. Dlaczego władze miasta zdecydowały się na taki krok?

Alarm klimatyczny w Łodzi. Aktywiści liczą na konkrety

W połowie listopada Rada Miejska postanowiła ogłosić w Łodzi alarm klimatyczny. Ma to związek z licznymi apelami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który wielokrotnie zgłaszał się do UMŁ, by Łódź dołączyła do innych miast, w których taki alarm już obowiązuje.

- Jest to symboliczna uchwała, która ma szczególne znaczenie, ponieważ nie tylko Urząd Miasta Łodzi widzi problemy związane ze zmianą klimatu, ale także radni chcą walczyć o naszą przyszłość - wyjaśnia Antonina Majchrzak, radna Rady Miejskiej w Łodzi.

I chociaż hasło „alarm klimatyczny” brzmi dość poważnie, to niestety na razie nie wiąże się ono z żadnymi konkretnymi działaniami. 

- W ostatnich latach mamy dużo symbolicznych gestów. Niech za tym idzie faktyczne działanie. Fajnie, że takie gesty się pojawiają, ale czy ma to jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości? Widzimy, że nie do końca. Niech zacznie w końcu coś funkcjonować i niech ruszą w końcu faktyczne działania, zmierzające do tego, byśmy powstrzymali katastrofę klimatyczną, która już puka do naszych łódzkich drzwi - apeluje Daniel Walczak z partii Zieloni.

Jego zdanie podziela Magdalena Gałkiewicz z Partii Zieloni.

- Łódzkie  powietrze jest toksyczne! Łódzkie powietrze zabija. Brak  działań ze strony miasta to narażenie życia i zdrowia. Czas na realne działania, a nie puste deklaracje. Dlatego wzywamy do podjęcia konkretnych działań. Działań, które można podjąć natychmiast, jak i tych, które trzeba rozplanować w czasie - mówi Gałkiewicz.

EkoSłupki w Łodzi. Mieszkańcy będą wiedzieli, czy powietrze w Łodzi jest trujące

EkoSłupki w Łodzi to ważny krok w uświadamianiu mieszkańców Łodzi w sprawie jakości powietrza w mieście. 

Każdy z EkoSłupków został wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych, jak również innych zanieczyszczeń, przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza.

Co oznaczają poszczególne kolory na EkoSłupku? / fot. ekoslupek.pl

Słupki pojawiły się w pięciu miejscach w Łodzi i zostały rozmieszczone przy głównych szlakach komunikacji pieszej, w miejscach odwiedzanych codziennie przez tysiące przechodniów:

  • przy ul. Dolnej (skrzyżowanie z ul. Zgierską)
  • pod Galerią Łódzką
  • przy ul. Piłsudskiego (skrzyżowanie z Niciarnianą)
  • przy ul. Sieradzkiej (skrzyżowanie z ul. Piotrkowską)
  • przy ul. Wyszyńskiego (skrzyżowanie z ul. Retkińską)
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy