Reklama

Reklama

Szkoły Doktorskie Uniwersytetu Łódzkiego rekrutują!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szkoły Doktorskie Uniwersytetu Łódzkiego rekrutują! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowo utworzone Szkoły Doktorskie Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają na rekrutację od 22 lipca. Kandydaci mogą ubiegać się o możliwość kształcenia w 24 dyscyplinach naukowych, włącznie z naukami medycznymi. Rekrutacja składa się z wielu etapów i znacząco różni się od  tej, jaka odbywa się na studia I i II stopnia.

Reklama

Rekrutacja - gdzie i kiedy?

Uniwersytet Łódzki utworzył cztery Szkoły Doktorskie: Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych, Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz BioMedChem. Ta ostatnia Szkoła prowadzona będzie wspólnie z dwoma instytutami Polskiej Akademii Nauk – Instytutem Biologii Medycznej oraz Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych.

Elektroniczna rejestracja kończy się 11 sierpnia, do 14 sierpnia należy składać dokumenty, a pierwszy etap weryfikacji kandydatów, test z języka obcego, zaplanowano na 4 września. Rozmowy z kandydatami natomiast przeprowadzone zostaną w dniach 18-20.09.2019. Wszystkie informacje o rekrutacji do Szkół Doktorskich UŁ można znaleźć na stronie organizatora rekrutacji. 

Zasady rekrutacji 

O przyjęcie do Szkoły Doktorskiej może ubiegać się osoba z tytułem magistra, magistra inżyniera lub równorzędnym. Nie można kształcić się w więcej niż jednej Szkole Doktorskiej równocześnie. W przeciwieństwie do rekrutacji na studia pierwszego i drugiego stopnia, nie trzeba tutaj wnosić opłaty rekrutacyjnej. 

Sprawdzanie predyspozycji kandydatów rozpoczyna się od testu z języka obcego nowożytnego, z którego trzeba uzyskać minimum 60% możliwych do uzyskania punktów. Komisja rekrutacyjna ocenia również dotychczasowy dorobek naukowy kandydata i opracowany przez niego konspekt pracy doktorskiej. 

Jednym z elementów rekrutacji jest również rozmowa z kandydatem, podczas której komisja sprawdza jego wiedzę w wybranym obszarze badawczym, motywację do kształcenia się w Szkole Doktorskiej, znajomość metod badawczych w danej dyscyplinie naukowej oraz - w razie potrzeby - podstawowe informacje z zakresu finansowania projektów badawczych. 

Programy Szkół Doktorskich UŁ stwarzają doktorantom możliwość uzyskania kwalifikacji na zaawansowanym poziomie w zakresie odnoszącym się nie tylko do procesu realizacji pracy doktorskiej, ale obejmujących także trening zawodowy (wzmacnianie warsztatu badawczego oraz podnoszenie kwalifikacji w zakresie pracy dydaktycznej) i rozwój osobisty (kompetencje miękkie, w tym kształcenie umiejętności aktywnego planowania własnej kariery oraz rozwój w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów). 

Umiejętności te są konieczne nie tylko do pomyślnego zakończenia kształcenia w Szkole Doktorskiej, ale także w rozwoju kariery zawodowej. Jednocześnie programy kształcenia pozwalają realizować badania interdyscyplinarne. Kształcenie we wszystkich szkołach trwa 4 lata i jest bezpłatne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy