Reklama

Szkoły przyjazne LGBTQ. Łódzkie placówki nagrodzone w plebiscycie. Zobacz, które

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Szkoły przyjazne LGBTQ. Łódzkie placówki nagrodzone w plebiscycie. Zobacz, które - Zdjęcie główne

Ranking ma być pomocny przy wybierze przyjaznej szkoły ponadpodstawowej | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Znamy wyniki 5. edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Z Łodzi wyróżnione zostały dwie szkoły. Poznajcie szczegóły.

Za nami kolejna edycja Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ 2022!. Brały w niej udział placówki ponadpodstawowe. Głosowanie trwało do 30 kwietnia. 

Liceum przyjazne uczniom LGBT. Łódzka placówka wysoko w rankingu 

Ranking, jak przekonują jego organizatorzy - Fundacja GrowSPACE, to doskonały poradnik dla wszystkich tych osób, które z nowym rokiem szkolnym będą wybierać, w jakiej placówce będą się uczyć od września. Ponadto to także sygnał dla grona pedagogicznego i dyrekcji, czy w ich szkole osoby z grup dyskryminowanych mogą czuć się bezpiecznie.

Badamy między innymi, czy osoby LGBTQ+ mogą brać udział w wydarzeniach szkolnych bez względu na ich orientację psychoseksualną. Pytamy, czy w szkole do osób transpłciowych i niebinarnych grono pedagogiczne zwraca się w zgodny z ich tożsamością płciową sposób. Nasze pytania dotyczą  codzienności, typowych problemów, z jakimi spotykają się młode osoby nieheteronormatywne w całej Polsce. 

Ankietę zawiera 19 pytań, które pozwoliły organizatorom wyłonić 10 najbardziej przyjaznych osobom LGBTQ+ szkół, a także wskazać szkoły najbardziej przyjazne w poszczególnych miejscowościach. Najbardziej tolerancyjne, a więc także najbezpieczniejsze dla młodych osób LGBTQ+ szkoły, otrzymują Dyplom Równości. 

Fundacja GrowSPACE informuje, że w tym roku wypełniono 20 000 ankiet.  W TOP 10 znalazły się placówki, które zostały ocenione przez minimum 15 osób uczniowskich. Otrzymały one tęczową gwiazdkę, która symbolizuje, że szkoła jest nie tylko przyjazna, ale również zaangażowana w życie społeczności LGBT. 

Na pierwszym miejscu znalazł się gdańska szkoła - Liceum Ogólnokształcące "COLLEGIUM GEDANENSE". Siódme miejsce zajęła łódzka placówka, które znajduje się w Śródmieściu. Mowa o IV Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Sczanieckiej. 

Adrian Niewiadomski, koordynator Rankingu w województwie poinformował nas, że w Łodzi wyróżniona została jeszcze jedna placówka. Jaka? O tym przekonać się mamy podczas piątkowej konferencji prasowej, na której przedstawiciele szkół obiorą socjalne dyplomy. 

W poprzednich latach łódzkie placówki również zajmowały wysokie lokaty w rankingu. Czytaj więcej: Ranking Szkół LGBTQ+. Dwa łódzkie licea w pierwszej dziesiątce szkół z Polski!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy