Największą zaletą tego urządzenia jest to, że działa bardzo szybko. Maszyna nie używa żadnego czynnika chemicznego.
!reklama!
Dekontaminacja odbywa się w czasie rzeczywistym i nie ma tak zwanego okresu karencji. Można w każdej chwili przerwać proces dekontaminacji i pacjent oraz personel szpitala może wejść do pomieszczenia, bo w powietrzu nie ma żadnego niebezpiecznego czynnika.
Dekontaminacja – proces polegający na usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwej (chemikaliów, materiałów radioaktywnych, czynników biologicznych), która zagraża życiu lub zdrowiu organizmu żywego poprzez kontakt bezpośredni lub używane sprzęty.
Urządzenie posiada ksenonową pulsacyjną lampę ultrafioletową.
Przy użyciu promieniowania ultrafioletowego zabija ona wszelkie mikroorganizmy, bakterie, grzyby i wirusy. Jest dużo bardziej skuteczna od tradycyjnych lamp ultrafioletowych. Dzięki temu można pomieszczenie o wielkości do 500 metrów sześciennych zdezynfekować w ciągu 25 minut. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce – wyjaśnia Bartłomiej Syrek z firmy Syrmed.
Do tej pory w szpitalu używano różnych metod.
To było ozonowanie, środki chemiczne, które były rozpylane w miejscach, gdzie przebywali personel i pacjenci. Chcemy wprowadzić kolejny sposób dekontaminacji poprzez światło ultrafioletowe. W związku z tym staramy się, aby powrót do normalności w naszym szpitalu był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla pacjentów jak i całego personelu – mówi dr n. med. Miłosz Dobrogowski, zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.