Reklama

Reklama

Szybciej i bezpieczniej pociągiem do Łodzi oraz Kutna. PKP PLK modernizuje tory i sieć trakcyjną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szybciej i bezpieczniej pociągiem do Łodzi oraz Kutna. PKP PLK modernizuje tory i sieć trakcyjną - Zdjęcie główne

Po modernizacji pociągi pasażerskie na całym odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków – Łęczyca przyspieszą ze 100 km/h do 120 km/h (fot. Martyn Jandula / pkp-sa.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prace na odcinku Ozorków – Łęczyca przekroczyły półmetek. To ważna inwestycja o wartości ok. 130 mln, która zwiększy dostępność do kolei i zapewni lepsze przejazdy pociągów między Łodzią a Kutnem. Prace są realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych.

Reklama

Nowoczesne stacje pomiędzy Łodzią a Kutnem 

!reklama!

Na stacjach w Ozorkowie, Łęczycy i Sierpowie są już wybudowane nowe perony. Wykonawca kończy układanie nawierzchni ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących. Zamontowane są słupy oświetleniowe. Z kolei perony będą wyposażone w wiaty i ławki. Przygotowane będzie czytelne oznakowanie. Przewidziano także stojaki rowerowe. Dzięki inwestycji PLK mieszkańcy będą mogli łatwiej wsiadać do pociągów. 

Zapewnione będą dobre podróże do Łodzi i Kutna. Pociągi pasażerskie przyspieszą z obecnych 70-90 km/h do 120 km/h.

Polecamy: Salmonella w mięsie, które trafiło do marketów Lidl i Biedronka! Drób pochodził od producenta w województwie łódzkim

Inwestycje PKP PLK dla lepszych podróży z Łodzi do Kutna

By zapewnić sprawną komunikację kolejową na linii Łódź – Kutno realizowane są również prace na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz oraz Zgierz – Ozorków. Modernizowana jest także stacja Łódź Żabieniec. 

Korzystnie dla podróżnych zmienia się stacja Zgierz. Na linii wymieniane są tory, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem. Przebudowywane są wiadukty kolejowe w Zgierzu.

Po modernizacji pociągi pasażerskie na całym odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków – Łęczyca przyspieszą ze 100 km/h do 120 km/h, a towarowe z 60 km/h do 100 km/h.

Trasa Łódź - Kutno na odcinku Łódź Kaliska – Łęczyca zostanie przebudowana do 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy