Trwający zaledwie pół roku kapitalny remont ulicy Lutomierskiej na odcinku od Klonowej do alei Włókniarzy śmiało można uznać za sukces łódzkich urzędników. Inwestycja została przeprowadzona bardzo szybko, a jakość wykonania na pierwszy rzut oka jest wysoka. Nie zabrakło jednak błędów, które internauci sygnalizują w mediach społecznościowych.
Duża część użytkowników utyskuje na ciągi pieszo rowerowe. Zdaniem niektórych połączenie dwóch funkcjonalności, może stwarzać niebezpieczeństwo potrącenia pieszych przez rowerzystów. Warto jednak zauważyć, że podobne rozwiązania funkcjonują również w innych częściach miasta (np. wzdłuż al. Włókniarzy) i do potrąceń - przynajmniej na razie - raczej tam nie dochodziło.
Ta łódzka ulica przeszła właśnie remont. Kierowcy zwracają uwagę na absurd
Na szczególną uwagę zasługuje jednak lokalizacja miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. To umieszczono tuż za przejściem dla pieszych i za wyspą, na której umieszczono znak. To sprawia, że parkowanie z dedykowanego pasa prowadzącego w kierunku ulicy Klonowej graniczy wręcz z cudem.
- Jeśli za miejscem dla inwalidów będą stały inne pojazdy, to ja po prostu nie wiem jak tam będzie można stanąć - powiedział nam jeden z mieszkańców pobliskiego wieżowca. – Trzeba będzie wykonać wiele manewrów, blokując przy tym cały pas ruchu. Ktoś kompletnie nie zastanowił się nad lokalizacją tego miejsca.
Profil LDZ Zmotoryzowani Łodzianie zauważył dodatkowo, że sporym problemem może być również dojechanie do miejsca wózkiem dla osób niepełnosprawnych.
Problemu za to zupełnie nie widzi spółka Łódzkie Inwestycje, która odpowiedziała pisemnie na pytania Zmotoryzowanych Łodzian.
- Wykonany zakres infrastruktury drogowej obejmujący wyznaczenie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych poprzedzony został analizą dostępności pod względem funkcjonalnym i technicznym - można przeczytać w dokumencie. - Dojście do miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych nie posiada ograniczeń i barier architektonicznych t.j.: wystających krawężników. Wymiar wyznaczonego miejsca parkingowego 3,6 m x 6 m jest zgodny z obowiązującymi przepisami i wymogami w tym zakresie.
W dalszym punkcie inwestycje miejskie zauważają jednak, że w przypadku otrzymania uwag od użytkowników zostaną one poddane wnikliwej weryfikacji wraz z określeniem wymaganych działań do ich wdrożenia. A takich według zapewnień IM jeszcze nie było.
Czytaj też:
W Łodzi rejonizują bezdomnych? Nie tylko tutaj. Mimo tego MOPS pomaga
Parkowanie w poprzek na łódzkich parkingach, na miejscach dla inwalidów
Ten system fotoradarów zarabia w Łodzi najwięcej. Milion złotych w miesiąc
Jest zezwolenie na remont ważnej łódzkiej ulicy. Będą duże utrudnienia
3 tys. zł mandatu za to wykroczenie na łódzkim rondzie. To zaboli kierowców
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.