Reklama

Reklama

Te restauracje w Łodzi przyjmują klientów mimo lockdownu! Zobacz interaktywną mapę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Te restauracje w Łodzi przyjmują klientów mimo lockdownu! Zobacz interaktywną mapę  - Zdjęcie główne

Restauracje w Łodzi otwierają się mimo lockdownu. Sprawdź je na interaktywnej mapie (fot. Freepik).

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi coraz głośniej robi się o powstałym w mediach społecznościowych ruchu #otwieraMY. W ramach tej właściciele informują klientów, że otworzyli lub zamierzają otworzyć się dla klientów po 17 stycznia mimo utrzymania lockdownu. W tym celu powstała nawet specjalna interaktywna mapa.

Reklama

Mapa z otwartymi lokalami. Także tymi w Łodzi!

W serwisie newsmap.pl powstała interaktywna mapa [KLIKNIJ] z otwartymi biznesami w całej Polsce. Co ciekawe, na liście znajdują się już 3 restauracje w Łodzi, choć w naszym województwie otworzyło się stosunkowo niewiele biznesów.  

!reklama!

Prym wiedzie południowa część Polski, gdzie znajduje się kilkadziesiąt punktów. To między innymi restauracje, dyskoteki, stoki narciarskie oraz hotele.

Restauracje w Łodzi otwarte mimo lockdownu

Na początku tygodnia informowaliśmy o pierwszych restauracjach, które mimo utrzymania obostrzeń postanowiły się otworzyć dla klientów. 

- To już najwyższa pora, by pokazać, że cierpliwość przedsiębiorców się dawno skończyła. Pomocy, która powinna być oferowana branży gastronomicznej, po prostu nie ma. Czynsze w lokalach frontowych wynoszą po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Można sobie łatwo policzyć jakie to są straty w ciągu tych kilku miesięcy niefunkcjonowania - mówił Piotr Kurzawa, menedżer ulicy Piotrkowskiej.

Jednym z łódzkich lokali, który od poniedziałku 18 stycznia przyjmuje gości, jest Ramenownia by Susharnia, mieszcząca się przy ulicy Piotrkowskiej. 

- Otworzyliśmy się z głową. Działamy normalnie, można do nas przyjść i zjeść na miejscu. Rezerwujemy stoliki, ale można też przyjść bez rezerwacji - powiedział nam w poniedziałek Bartosz Sposób, właściciel restauracji.

Prawie 50 kontroli, zero mandatów

Podczas poniedziałkowej rozmowy Bartosz Sposób wspomniał, że w ciągu 3 dni jego restauracja była skontrolowana przez funkcjonariuszy policji 5 razy.

- Od soboty mieliśmy 5 kontroli policji. Policja nas nachodzi i, moim zdaniem, działa bezpodstawnie - opowiadał nasz rozmówca.

W piątek postanowiliśmy ponownie porozmawiać z właścicielem Ramenowni by Susharnia, który przekonuje, że podjął dobrą decyzję otwierając lokal dla gości.

- Wszystko jak najbardziej dalej działa. Jesteśmy zadowoleni, nie dostaliśmy żadnych mandatów, wszystko jest w porządku - powiedział Sposób. - W czwartek mieliśmy już tylko jedną kontrolę, ale panowie nie weszli nawet do lokalu.

Jak wynika z danych, które udało nam się uzyskać od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi, liczba przeprowadzonych kontroli w związku z otwarciem restauracji w Łodzi od 1 do 20 stycznia 2021 roku wynosi 46. W żadnym przypadku nie zastosowano jednak karania mandatowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy