Reklama

Reklama

Teatr Muzyczny Wirtualnie - właśnie dziś!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Teatr Muzyczny Wirtualnie - właśnie dziś! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź – Nie możemy odciąć widza od dostępu do kultury – mówi Piotr Płuska, solista Teatru Muzycznego w Łodzi i zaprasza na drugi już z serii internetowych minikoncertów przygotowanych przez łódzki teatr.

Reklama

Bez biletu i bez wychodzenia z domu

Premiera w piątek o g. 20.00 na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com).
Zatem bez biletu i bez wychodzenia z domu, w najbliższy piątek Teatr Muzyczny w Łodzi po raz kolejny zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Dusza śpiewa”, na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem solistów łódzkiej sceny.

!reklama!

Zrealizowane zostały w ramach większego projektu „Muzyczny wirtualnie.” Bohaterem kolejnego spotkania jest Piotr Płuska.

– Sytuacja, w której się teraz wszyscy znajdujemy, stawia przed nami zupełnie nowe wyzwania. Musimy nauczyć się funkcjonować w zupełnie nowy sposób – mówi artysta. – To jest bardzo ważne, bo nie możemy zostawić widza  bez dostępu do kultury, nie możemy go odciąć  – podkreśla.

Piotr Płuska – jest śpiewakiem-aktorem, pianistą, pedagogiem śpiewu i logopedą. Jest też solistą Teatru Muzycznego w Łodzi, laureatem wielu konkursów wokalnych. Śpiewał m.in. w Kammeroper Schloss Rheinsberg, Teatro Goldoni w Livorno, Teatro Politeama w Palermo, Teatro Verdi w Pizie i Teatro Alighieri w Ravennie. Występował gościnnie w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Wrocławskiej i Filharmonii Łódzkiej, współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Jego repertuar obejmuje partie musicalowe (Piłat w „Jesus Christ Superstar”, Motł Kamzoil w „Skrzypku na dachu”, Padre w „Człowieku z La Manchy”), operetkowe (Gabriel von Eisenstein i Doktor Falke w „Zemście nietoperza”, Hrabia Daniło w „Wesołej wdówce”) i operowe (Hrabia Almaviva w „Weselu Figara” i Papageno w „Czarodziejskim flecie”).

Co artysta zaśpiewa w piątek?

– Będzie można usłyszeć kilka utworów dla mnie bardzo ważnych. Dwa z nich pochodzą z musicalu „Notre Dame de Paris”, dwa zaś z repertuaru naszego teatru w Łodzi, ale ich tytułów na razie nie zdradzę, niech będą dla widzów niespodzianką – mówi Płuska.  - Taka jest zresztą formuła koncertów „Dusza śpiewa” – artyści sami wybierają repertuar i sposób jego zaprezentowania.

Jako pierwsza w tej formule wystąpiła Emilia Klimczak – jej minirecital  nadal można oglądać online na blogu „Muzyczny wirtualnie” (www.tmlodz.com), gdzie w najbliższy piątek o 20.00 opublikowany zostanie premierowy występ Piotra Płuski.


Źródło: Teatr Muzyczny w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy