Reklama

Reklama

Teatr Powszechny w Łodzi pokaże pierwszy raz w Polsce premiery spektakli w internecie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Teatr Powszechny w Łodzi pokaże pierwszy raz w Polsce premiery spektakli w internecie! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jako pierwszy w Polsce Teatr Powszechny w Łodzi pokaże na swoich scenach dwa spektakle, których premiery odbędą się w Internecie.

Reklama

Obecnie dużo instytucji kultury publikuje swoje zasoby i archiwalne nagrania spektakli. Czas epidemii wstrzymał proces tworzenia premier – nie wiadomo, kiedy teatry ponownie się otworzą.

!reklama!

Dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska mówi, że czas pandemii powinien skłonić nas do poszukiwania nowych rozwiązań i pozytywnego myślenia o przyszłości.

Nie chcemy zmarnować tego czasu, działamy w stylu, jaki najbardziej lubimy – nie poddając się i pracując nad przyszłością, nad nową wartością - mówi.

Dlatego Teatr stworzy dwa spektakle, które po raz pierwszy będzie można zobaczyć nie na scenie, ale właśnie na ekranie telewizora lub komputera. Wystarczy dostęp do Internetu, wcześniej jednak trzeba będzie zakupić bilet.

Wirtualny Teatr Powszechny na czas pandemii

Spektakle zostaną w pełni profesjonalnie zarejestrowane - tak, aby premiera mogła odbyć się online bez uszczerbku dla wartości artystycznej. Bilety będzie można kupować przez Internet, na wirtualnej widowni na każde przedstawienie będziemy mieć dostępnych około 450 miejsc w przypadku Dużej Sceny i około 200 na Małą Scenę. Transmisje będą odbywały się zgodnie z repertuarem – w określony dzień w określonej godzinie. Tak samo jak dzieje się to w Teatrze. Stworzymy taką wirtualną, alternatywną wersję Teatru na czas pandemii – zapowiada Pilawska.

Współczesna komedia i spektakl dla młodzieży

Na Dużej Scenie Teatru zostanie pokazana współczesna komedia, poruszająca wiele uniwersalnych tematów. Na Małej Scenie spektakl dla młodzieży – premiera z cyklu „Dziecko w sytuacji”. Połączona będzie z interaktywnymi, internetowymi warsztatami.

Postanowiłam powołać ten spektakl do życia, gdyż otrzymujemy bardzo wiele sygnałów od nauczycieli i szkół, którzy chcieliby uczestniczyć w naszych spektaklach i warsztatach przez Internet. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się już pozyskać na ten projekt znaczną kwotę od sponsora – zaznacza dyrektor Teatru Powszechnego.

Wyzwania Teatru w czasie pandemii

Chciałabym, aby te dwie premiery dały nowe życie Teatrowi w czasie epidemii, a jednocześnie zabezpieczyły naszą możliwość grania w sytuacji, gdyby epidemia miała w przyszłości powrócić. Widzowie oczekują od Teatru nowej jakości i podejmowania wyzwań – stąd mój pomysł na wystawienie nowych tytułów w zupełnie nowej formule – mówi Ewa Pilawska.

Cały czas musimy też pamiętać o aktorach, którzy utracili dochody. W szczególnie trudnej sytuacji są aktorzy kontraktowi, którzy stracili wszystkie zarobki w Teatrze (nasz Zespół składa się z 17 aktorów etatowych i 6 kontraktowych). Dlatego wprowadzamy jeszcze jedno zupełnie nowe rozwiązanie - od spektakli prezentowanych online aktorzy będą otrzymywać procentowe prowizje – swoiste „tantiemy” od sprzedanych biletów. Będzie to dla nich realne wsparcie w czasie, kiedy spektakle nie mogą się normalnie odbywać i kiedy nie mogą występować na scenie – podsumowuje dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

O terminach premier będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Teatr Powszechny w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy