Reklama

Reklama

Ten młody człowiek walczy o lepsze jutro. Potrzebuje codziennej rehabilitacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: z archiwum prywatnego mieszkańca Łodzi

Ten młody człowiek walczy o lepsze jutro. Potrzebuje codziennej rehabilitacji - Zdjęcie główne

Nieszczęśliwy wypadek w Łodzi przyczyną licznych komplikacji | foto z archiwum prywatnego mieszkańca Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeszcze kilka lat temu Karo Nadel, mieszkaniec Łodzi, był osobą zdrową i wysportowaną. Miał mnóstwo marzeń, które pragnął realizować. Niestety jeden upadek ze schodów wywrócił to młodzieńcze życie do góry nogami. Szczegóły poniżej.

Reklama

Nieszczęśliwy wypadek w Łodzi przyczyną licznych komplikacji

Na samym początku chcemy zaznaczyć, że dużą większość poniższych danych zaczerpnęliśmy ze zbiórki umieszczonej na stronie pomagam.pl.

Dla tego łodzianina każdy dzień jest pełen wyzwań. Karo Nadel to młody człowiek, który w 2018 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Mieszkaniec miasta spadł ze schodów w przejściu podziemnym między Pabianicką a Dubois. W wyniku zdarzenia w lewej nodze zerwały mu się więzadła, a także mocno wykręciło się kolano. Uszkodzony został również nerw strzałkowy, który później wielokrotnie operowano. Wszystkich zabiegów na nogę było siedem i każdy z nich wiązał się z dużym ryzykiem. Łodzianin cierpi także na miastenię.  

Niestety to nie koniec problemów. Na aktualnym etapie rokowania wskazują brak możliwości odzyskania pełnej sprawności. Leczenie i operacje są bardzo trudne. Jak twierdzi mieszkaniec miasta, jedynie jeden lekarz z Warszawy chce pomóc i stara się złagodzić objawy. Szans na całkowite wyleczenie nie ma, a nerw jest zupełnie niewydolny.

Mieszkaniec Łodzi walczy o lepsze jutro

Co więcej, niezbędna okazuje się codzienna rehabilitacja i systematyczne ćwiczenia prowadzone na wysokiej klasy sprzęcie neurologiczno-mięśniowym. Aby nie doszło do zaników, nerw oraz mięśnie w nodze muszą być każdego dnia stymulowane. Łodzianin porusza się o kulach oraz ortezach. Musi również brać wiele różnych leków. Noga po wypadku cały czas drętwieje i jest niedowładna. Każdy dzień to ciężka walka, której celem jest wyhamowanie narastających zmian i polepszenie komfortu życia.    

Choć mieszkaniec miasta ukończył studia licencjackie oraz magisterskie, a także ma m.in uprawnienia trenera personalnego i instruktora fitness, nie jest w stanie w obecnej chwili pracować w tych zawodach i spełniać swoich marzeń. Ze względu na stan zdrowia oraz codzienną rehabilitację nie może również znaleźć innego zatrudnienia. Żyje z utrzymania swojej mamy. Łodzianin ma także przyznane orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, wydane z powodu upośledzenia narządu ruchu, oraz kartę parkingową.

Ten młody człowiek potrzebuje pieniędzy na leczenie oraz specjalistyczną ortezę, która musi zostać wykonana na indywidualne zamówienie, aby odpowiednio spełniała swoje funkcje. Bez tego wszystkiego życie mieszkańca Łodzi może być bardzo niedogodne. Zachęcamy do zajrzenia na oficjalną stronę zbiórki. Tam znajdziecie dokumenty poświadczające historię choroby, jeszcze więcej szczegółowych informacji i opcję dokonania wpłaty - KLIK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy