Reklama

Reklama

Test na koronawirusa w Łodzi tańszy o 50 zł. Dla medyków za darmo. Ile kosztuje? Jest wielu chętnych [ZDJĘCIA | WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Firma realizująca w Łodzi komercyjne badania na obecność koronawirusa obniża cenę testu dla osób prywatnych oraz i przekazuje 100 zł z każdego badania na bezpłatne testy dla medyków.

Reklama

!reklama!

Mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” działa na terenie EXPO Łódź.  Punkty pobrań typu „Drive-Through” sprawdziły się m.in. w USA i w Niemczech. Polegają na przygotowaniu miejsca dedykowanego tylko i wyłącznie pobraniu materiału do badań w kierunku SARS-CoV-2 w tzw. mobilnych punktach pobrań. Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR.

W Łodzi od kwietnia realizowane są darmowe testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla personelu medycznego w ramach programu pomocowego BADAMY-WSPIERAMY.

 – To niezmiernie ważne, aby badania na Covid-19 były jeszcze bardziej dostępne dla medyków, którzy stanowią grupę podwyższonego ryzyka, ale także szerzej – dla osób, które z różnych względów powinny je wykonać. Obniżenie ceny jednostkowej testu komercyjnego możliwe stało się dzięki efektowi skali, wysiłkowi pracowników i partnerów projektu włożonemu w rozwój inicjatywy o nowe lokalizacje, jak również jest wynikiem intensywnych negocjacji z dostawcami odczynników – powiedział prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.

– Zdecydowaliśmy także, że z każdego badania komercyjnego, przekazujemy 100 zł na kolejne darmowe testy dla personelu medycznego, który jest szczególnie narażony na zakażenie koronawirusem, a przy tym pełni jakże ważną społeczną misję. Dzięki temu projekt badań dla medyków będzie mógł nadal trwać, a każdy nasz pacjent będzie miał w nim swój udział. Razem możemy więcej – dodał prof. Jakub Swadźba.

Program bezpłatnych badań jest przeznaczony dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych, w tym lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, pielęgniarek i położnych, fizjoterapeutów oraz ratowników medycznych. Do wykonania bezpłatnych badań niezbędne jest okazanie dokumentu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu.

Poza medykami odpłatnie test mogą wykonać osoby bezobjawowe niezwiązane ze służbą zdrowia, a które potrzebują wyniku badania na przykład do pracy lub przekroczenia granicy. Obniżono o 50 zł cenę testu dla osób prywatnych. Kosztuje on teraz 534 zł. O wszystkich wynikach zarówno pozytywnych jak i negatywnych informowany jest łódzki Sanepid.

Źrodło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy