Reklama

Reklama

The Royal Philharmonic Orchestra wystąpi w Filharmonii Łódzkiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

The Royal Philharmonic Orchestra wystąpi w Filharmonii Łódzkiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 17 października w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu artystów londyńskiej The Royal Philharmonic Orchestra.

Reklama

The Royal Philharmonic Orchestra wystąpi w Filharmonii Łódzkiej

W Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej 17 października (czwartek) o godz. 20:00 rozpocznie się nadzwyczajny galowy koncert w wykonaniu The Royal Philharmonic Orchestra. Muzycy tego znanego na świecie zespołu artystycznego wystąpią pod batutą dyrygenckiego Maestro Grzegorza Nowaka, dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, który w RPO pełni również funkcję Permanent Associate Conductor.  Patronat nad przedsięwzięciem objął Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, profesor Piotr Gliński.

- Tego wieczoru melomani usłyszą kompozycje przepojone polskością w interpretacji świetnych artystów, co z pewnością dostarczy wiele satysfakcji i szczerej radości – mówi Tomasz Bęben, Dyrektor Filharmonii Łódzkiej.

W trakcie koncertu zaprezentowane zostaną trzy poematy symfoniczne Mieczysława Karłowicza: „Stanisław i Anna Oświecimowie” op. 12, „Epizod na maskaradzie” op. 14 oraz „Smutna opowieść” op. 13, zaś jako solista wystąpi rekomendowany przez Maestro Grzegorza Nowaka amerykański pianista polskiego pochodzenia – Konrad Binienda. Laureat Chopinowskiego Konkursu Pianistycznego Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku oraz innych prestiżowych konkursów wykonawczych zaprezentuje własne opracowanie „Allegro de concert A-dur” op. 46 F. Chopina.

Partnerem medialnym koncertu jest Radio Łódź.  Łódzka rozgłośnia dokona rejestracji tego wyjątkowego wydarzenia, a melomani, którzy tego wieczoru nie będą obecni w filharmonii, koncertu wysłuchać będą mogli m.in. w specjalnym programie radiowym.

 - Szykujemy też kolejną gratkę dla naszych słuchaczy. Pamiątką koncertu orkiestry z Londynu będzie płyta CD. Zarejestrujemy wykonanie „na żywo”. To niezwykła okazja, ale i wyzwanie. Przygotowujemy się do niego jako do jednego z ważniejszych w naszej historii – zapowiada Prezes Radia Łódź i Redaktor Naczelny Dariusz Szewczyk.  

The Royal Philharmonic Orchestra (RPO) - Królewska Orkiestra Filharmoniczna swój status jednego z czołowych brytyjskich zespołów utrzymuje wciąż, już od siedemdziesięciu lat. Została założona w 1946 roku przez Sir Thomasa Beechama, co przyczyniło się do rozkwitu brytyjskiego życia muzycznego po II wojnie światowej. Obecnie orkiestra na stałe współpracuje między innymi z Pinchasem Zukermanem, Alexandrem Shelleyem i polskim dyrygentem Grzegorzem Nowakiem, z którym wystąpi właśnie w Łodzi. Zagraniczne tournées są cyklicznym i niezwykle istotnym elementem działalności zespołu. Ponadto muzycy biorą udział w wielu niestandardowych przedsięwzięciach: towarzyszą artystom muzyki popularnej, nagrywają ścieżki dźwiękowe do gier wideo, filmu i telewizji, realizują program edukacyjny i społecznościowy RPO Resound z myślą o młodzieży, osobach bezdomnych i chorych.


 Źródło: Filharmonia Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy